banner247
banner174
banner113

Böcek; "Kimse kusura bakmasın. Çalışma arkadaşlarım siyaset yapmayacak"

banner106

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca'da muhtarlar, vatandaşlar ve iş insanları ile bir araya gelerek, sorun, talep ve önerilerini dinledi.

Böcek; "Kimse kusura bakmasın. Çalışma arkadaşlarım siyaset yapmayacak"

banner108
banner238

Muhittin Böcek, Sosyal Kart uygulamasının güncellenerek devam edeceğini belirterek, "Biz inançlı insanlarız. Komşumuz aç yatarken biz tok yatamayız. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin belirlenmesiyle ilgili çalışmayı tamamladık. Artık hatıra gönüle göre yardım olmayacak. İhtiyaç sahibi olanlar yardım alacak" dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca'da muhtarlar, vatandaşlar ve iş insanları ile bir araya gelerek, sorun, talep ve önerilerini dinledi. İlk olarak Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu'nu ziyaret eden Başkan Böcek, “Hep birlikte çok güzel projelere imza atacağız. Kimseyi ötekileştirmeden, herkesin belediye başkanı olarak, Antalya'mıza hizmet edeceğiz" dedi.

MUHTARLARIN SORUNLARINI DİNLEDİ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Mustafa Köleoğlu da "Sizleri örnek alıyoruz. Hem siyasetteki hem belediyecilikteki toplumla barışık, topluma önder olma davranışlarınız gerçekten bizi etkiliyor. Göreve geldiğinizden buyana bize çok büyük destek verdiniz. Kumluca halkı adına yaptıklarınız ve yapacaklarınız için çok teşekkür ederim" diye konuştu.

Başkan Muhittin Böcek daha sonra muhtarlar, STK temsilcileri ve vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Böcek ardından, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası'nda iş insanları ile buluştu. Sorun ve talepleri tek tek not eden Başkan Böcek, çözüm için ilgili daire başkanlarına talimat verdi.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MUHITTIN BOCEK, KUMLUCA'DA MUHTARLAR, VATANDASLAR VE IS INSANLARI ILE BIR ARAYA GELEREK, SORUN, TALEP VE ONERILERINI DINLEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

ASMEKLER DEVAM EDİYOR

Eğitime destek olmak için Antalya genelinde 32 kreş açacaklarını belirten Muhittin Böcek, bunlardan birisinin de Kumluca'da olacağını kaydetti. ASMEK kurslarının ilçelerde ve merkezde aynı şekilde devam ettiğini vurgulayan Başkan Böcek, “Hiçbir yerde ASMEK'in kapatılması söz konusu değildir. Halkın taleplerine göre yeni kurs merkezleri açacağız" dedi.

12 BİN 930 PERSONELİMİZ VAR

Antalya'nın borçlu belediyeler sıralamasında beşinci olduğunu hatırlatan Başkan Böcek, “Buna rağmen sıkıntıları gidermek, dertlere derman olmak için buradayız. Belediyemizin 12 bin 930 personeli var. Onların teri soğumadan maaşlarını ödemeye çalışıyoruz. Bir yandan tasarruf ediyor, diğer yandan Antalya'mıza hizmet ediyoruz" diye konuştu.

'ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM SİYASET YAPMAYACAK'

"Benim çalışma arkadaşlarım siyaset yapmayacak" diyen Muhittin Böcek, "Bakıyorsunuz siyaseten x partili milletvekili geliyor ve personel o partide toplantıya katılıyor. Böyle bir şey. Kimse kusura bakmayacak. Çalışma arkadaşlarımızın görevi halka hizmet etmektir. Halka hizmet hakka hizmettir. Daha önce hangi partiye oy verdiği beni hiç ilgilendirmiyor. Bundan sonra çalışma arkadaşlarım siyasi partilere girmeyecek, orada siyaset yapmayacak" diye konuştu.

BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MUHITTIN BOCEK, KUMLUCA'DA MUHTARLAR, VATANDASLAR VE IS INSANLARI ILE BIR ARAYA GELEREK, SORUN, TALEP VE ONERILERINI DINLEDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

KOOPERATİFLERE DESTEK SÜRECEK

Gazipaşa'dan Kaş'a 20 toptancı hal bulunduğunu da hatırlatan Böcek, hallerin fiziki ve sosyal şartlarını bütüncül bir çalışma ile iyileştireceklerini dile getirdi. Büyükşehir olarak 44 sulama kooperatifine enerji desteği sağladıklarını söyleyen Başkan Böcek, Kumluca dahil yeni kurulacak kooperatiflere de destek olacaklarını aktardı.

'YARDIMI İHTİYAÇ SAHİBİ ALACAK'

Başkan Böcek, 'Sosyal Kart'la ilgili soruları da yanıtladı. Sosyal kartın gerçek ihtiyaç sahibine verileceğini belirten Başkan Böcek, şunları söyledi:

"Uygulama 3 bin 500 kişi ile başlamış. Sonra sayı 10 bine çıkmış. Seçime 6 ay kala 17 bin 200 olmuş. Şimdi Sosyal Kart uygulamasını güncelliyoruz. Çalışmayı tamamladık. Biz inançlı insanlarız. Komşumuz aç yatarken, biz tok yatamayız. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını da koruyoruz. İhtiyaç sahibi olmadığı halde bir partinin üyesi diye yardım olmayacak. Geçmiş dönemde yapılan yanlışlık varsa onu da düzelteceğim. Yani hatıra, gönüle göre yardım olmayacak. İnsanları rencide etmeyeceğiz. İhtiyaç sahibi olanlar yardım alacak."

'İMAR ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR'

Altyapı ile ilgili eksiklerin giderilmesi noktasında en önemli engelin imar olduğunun belirtilmesi üzerine Başkan Muhittin Böcek, Kumluca'nın imar planlarıyla ilgili çalışmaların hassasiyetle sürdüğünü belirtti. 1/100 binlik planın askıda olduğunu ifade eden Başkan Böcek, plan askıdan indikten sonraki çalışmaları muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin de katılımıyla Kumluca Belediyesiyle işbirliği içerisinde yapacaklarını dile getirdi.

MEZARLIKLARLA İLGİLİ İHALE YAPILIYOR

Başkan Böcek, muhtarlardan gelen mezarlıklarla ilgili bakım, onarım ve temizlikle ilgili talepler üzerine 913 mahallede mezarlıklarla ilgili ihale yapacaklarını söyledi. Muhittin Böcek, "2020 yılında tüm mezarlıkların bakımı, duvarı, yolları ile ilgili yapılması gerekenlerin hepsi yapılacaktır" dedi.

banner109

Etiketler; #muhittin böcek
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.