banner245
banner174
banner113

Çakır, 2020 yılını değerlendirdi!

banner106

Büyük Birlik Partisi (BBP) MKYK ve Başkanlık Divan Üyesi Alaattin Çakır, yeni yıl ile ilgili açıklamasında; 2020 yılının tüm dünya için ve ülkemiz için zorlu geçen bir yıl olarak tarihteki yerini aldığını söyledi. 

Çakır, 2020 yılını değerlendirdi!

banner108
banner238

OLAĞANÜSTÜ MÜCADELE
2020 yılına Covid-19 virüs salgının damga vurduğunu belirten Çakır; “Tüm dünya ve ülkemiz; 2020 yılının başlarında ortaya çıkan ve tüm insanlığı tehdit eden covid-19 virüsü salgını ile olağanüstü mücadele vermiştir ve bu mücadele halen vermektedir.  Bir salgının; teknoloji çağında ve tüm dünyada sağlıktan sosyal yaşama, ekonomiden eğitime nasıl etkilediğini ve hatta hayatı durdurduğunu insanlık olarak hep birlikte şahit olduk. 
Binlerce insan ailesinden en sevdiklerini kaybetti, milyonlarca insan işini kaybetti.
TİCARİ VE SOSYAL YAŞAM
Bu dönemde ticari ve sosyal yaşam ayrı bir boyuta evrildi. Dünyada 30 milyona yakın vaka ve 2 milyona yakın can kaybı yaşanırken, ülkemizde 2 milyona yakın vaka sayısı, 17 bini geçen can kaybı yaşanmıştır ve salgın tüm dünyada ve ülkemizde halen yaşamı tehdit etmeyi sürdürmektedir! Elbette ki; tüm insanlığın, ülkelerin, başta sağlık sektörü olmak üzere çıkardığı dersler ve kazandırdığı tecrübeler göz ardı edilemeyecek derecede önemlidir!
SAĞLIK SEKTÖRÜ
Özellikle ülkemizin sağlık sektörü yöneticilerinin ve çalışanlarının mücadeleleri ve çalışma yöntemleri tüm dünyaya örnek olmuştur!
 Devam eden salgın sürecinde tüm insanlık; sabrı, birlik olmayı, elindekilerle yetinmeyi, küçük şeylerle mutlu olmayı, sağlıklı ve huzurlu bir yaşamın kıymetini, sevgi ve saygıyı ve özellikle güvenmeyi tecrübe etmiştir.
SAĞLIK, HUZUR, BOLLUK VE BEREKET
2020 yılında yaşadığımız tüm kötü anılarımızın ve korkularımızın geride kalması, 2021 yılının tüm insanlığın rahat bir nefes alacağı, sağlık, huzur, bolluk ve bereket içerisinde yaşayacağı güzel bir yıl olması dileklerimle; pandemi sürecinde hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum. 2021 yılı; ülkemiz ve insanlık için sağlık ve huzur getirsin. Rabbim, devletimize ve milletimize zeval vermesin. Yaşadığımız bu musibetin, en kısa zamanda sona ermesini ve sonsuza kadar yaşamımızdan çıkmasını diliyorum.” dedi.

 
banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.