banner247
banner174
banner113

CHP'de il başkanının görevden alınma gerekçesi bakın neymiş?..

banner106

CHP Genel Merkezi, Antalya İl Başkanı Nusret Bayar'a gerekçeli görevden alma yazısını gönderdi. Bunun ardından Bayar kamuoyuna bir açıklama yaptı.

CHP'de il başkanının görevden alınma gerekçesi bakın neymiş?..

banner108
banner238

Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ve Genel Sekreter Selin Sayek Böke tarafından imzalanarak Nusret Bayar'a gönderilen görevden alınma yazısında gerekçe olarak şunlar yazıldı:

"Parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma kurallarına aykırı hareket etmeniz nedeniyle CHP tüzüğünün 25.maddesinin 1. fıkrası uyarınca gizli oyla ve oy birliğı ile görevden alınmanıza merkez yönetim kurulunun 12 Nisan 2021 tarihli toplantısında karar verilmiştir.."

BAYAR NE CEVAP VERDİ?

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) kararıyla CHP Antalya İl Başkanlığı görevinden alınan Nusret Bayar, kararı hayret ve üzüntüyle öğrendiğini söyledi. Bayar, CHP MYK tarafından dün görevden alınmasının ardından yazılı açıklama yaptı. Açıklamasında, yıllardır emeğin, hukukun ve halkın savunucusu olduğuna inanarak, özveriyle hizmet ettiği partisinin Merkez Yönetim Kurulu’nun hakkında aldığı kararı hayret ve üzüntüyle öğrendiğini aktaran Bayar, şunları kaydetti:

"1987’den bu yana çeşitli kademelerde hizmet ettiğim CHP’ye 9 Şubat 2020 tarihinde yapılan il kongremizde örgütümün desteği ile Antalya İl Başkanı seçildim. O günden bu yana İl Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım ve tüm ilçe başkanlarımızla tam bir uyum, görüş ve kader birliği içinde çalıştık. Görev sürem boyunca emeğin hakkını, halkın hukukunu ve demokrasiyi savunmak yolunda birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma içten teşekkür ederim. Bunca emeğimin karşılığında, en küçük bir yazılı ya da sözlü uyarı almadan, hiçbir olayla ilgili sorgulanmadan ve hiçbir iddia ile ilgili savunmam alınmadan 'parti ilkelerine, amaçlarına ve çalışma ilkelerine aykırı hareket ettiğim' gerekçesiyle görevden alınmam, anlamak ve açıklamakta güçlük çektiğim büyük bir haksızlıktır. Ülkede yurttaşların hak ve hukukunu korumak için yola çıkan CHP’nin, önce kendi içinde hukuku işletmesini beklemek en doğal hakkımız ve samimiyetin gereğidir. CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun, birtakım çevrelerin haksız, hukuksuz beklentileri doğrultusunda almış olduğu bu karar parti kamuoyunun vicdanını zedelemiştir. Ancak karar ne yönde olursa olsun, parti içinde de ülke düzeyinde de emeği, insan haklarını, adaleti, hukuku ve demokrasiyi savunmaya devam edeceğim. Hukuk, her yerde ve herkes için hukuk."

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.