banner247
banner174
banner113

CHP li Demirci" Böcek adeta şapkadan tavşan çıkarıyor"

banner106

CHP grup sözcüsü Erkan Demirci, Antalya Büyükşehir belediye başkanı Muhittin Böcek ile ilgili açıklama yaptı

CHP li Demirci" Böcek adeta şapkadan tavşan çıkarıyor"

banner108
banner238
CHP li Demirci açıklamasında şunları söyledi.

Muhittin Başkan'ın Çivileri

Göreve başladığı günden bu yana Alanya'ya verdiği önemi defalarca dile getiren Muhittin Başkan, Alanya için bu güne dek çivi çakmaktan öte güzel işler yapmıştır ve yapacaktır. Yeter ki önce sağlığına kavuşsun, sonra görevine dönsün. 

Yine de yapılanları bir kaç paragrafta özetlemekte fayda görüyorum. Muhittin Başkan süreç içerisinde  hem tasarruf yapmış, hem de geçmişte başlanan ancak yıllardır bitirilmeyen katı atık arıtma tesisinin bitirilmesini sağlamıştır. Tesisin devreye girmesiyle birlikte çevreye yapılan katkının yanı sıra Alanya Belediyesi yüksek taşıma maliyetlerinden kurtulmuştur. Başlanıp bitirilmeyen toptancı hal inşaatına devam etmiştir. Geçmiş dönemde içme suyu hattı yapımı gerekçeleriyle bozulup asfaltlanmayan yollara onlarca km asfalt dökmüştür. Toplu taşıma sisteminde geçtiğimiz 5 yılda yapılamayan birleşme ilk yılda sağlanmış ve Mahmutlar Bölgesinde yaşayan on binlerce insanın tek vasıtayla Alanya'ya ulaşması sağlanmıştır.

ASAT Karakocalı Mahallesi'nde bulunan İçme suyu arıtma tesisini devralmak üzeredir. Tesisin devralınmasıyla birlikte halkımız damacana su kalitesinde içme suyuyla tanışacaktır. Onlarca km içme suyu ve kanalizasyon hattı döşenmiştir. Dim çayı bölgesinde kanalizasyon için proje çalışmasına başlanılmıştır. Yaylada, sahilde onlarca sondaj çalışması, içme suyu depoları yapılmış ve yapılmaya devam etmektedir. Pandemi döneminde binlerce vatandaşımıza sosyal yardım ulaştırmış ve halen ulaştırmaya devam etmektedir. Aş evinde halen ihtiyacı olan ailelere her gün 2 öğün sıcak yemek dağıtımı yapılmaktadır. Yöremizdeki hayvan üreticilerini desteklemek amacıyla Alanya'da Halk Et mağazası açılmış, açılan mağazada ucuz ve güvenilir et ihtiyacı karşılanmıştır. Ekonomik yönden ihtiyacı olan vatandaşlarımız için kreş ve etüt merkezi hizmeti başlamak üzeredir. Emeklilerimizin ücretsiz çayını yudumlayıp, gazetelerini okuyabileceği emekli kahvesi yakında hizmete girecektir. ATASEM'lerde onlarca kadına eğitim verilmektedir. Sapadere'de gel3neksel olarak yapıln ipek böcekciliğini teşvik için üretimemyönelik proje hazırlanmaktadır. Geçmiş dönemde karşılıklı pek çok konuda davalaşmış olan Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Alanya Belediyesi Muhittin başkan döneminde ilişkileri düzeltmiş, sağlıklı iletişim sayesinde geçmiş dönemde AKP belediyesi ile yaşanan gerginliklerin hiç birisi yaşanmamıştır. Alanya Belediyesi de CHP belediyesiymiş gibi uyumlu  bir çalışma ortamı yakalanmıştır  Alanya Beledyesi tarafından talep edilen (geçmiş dönemde Alanya Beledyesi'nin elinden alınan) Alanya'nın malları Alanya'ya iade edilmiştir. Buna sahilller de dahildir. Alanya Belediyesi tarafından gönderilen hiç bir dosya (imar dosyaları-18. Madde uygulama dosyaları vb.) bekletilmeksizin incelenmiş, en kısa sürede onaylanarak Alanya halkı mağdur edilmemiştir. 

Tüm bunlar Türkiye'nin en borçlu belediyelerinden biri olmamıza rağmen, (döviz borcumuz olduğunu ve kurun 9 TL'ye çıktığını da unutmayalım), pandemi döneminde olmayan gelirimiz %50 oranında azalmasına rağmen yapılmıştır. 

Evet gönül çok daha fazlasını istiyor. Tazyikli suyu olmayan yayla kalmasın, asfaltı olmayan yayla kalmasın, sahilde 3 günde bir patlayan borulardan kurtulalım. Mezarlıklarımız güzel olsun, her isteyen mahallemize durak verelim, sulama suyu projesi hazırlayalım. Camilerimize ve okullarımıza yatırım yapalım. Alanya'ya değer katacak projeler üretelim. 

Ekonomik gerekçelerle yapmayı düşünmemize rağmen, söz vermemize rağmen yapamadığımız yatırımlar var. Maalesef Pandemiyi önceden hesaplamamız mümkün olmadı. Bazı vatandaşlarımızı gönülleyemedik. Hepsini biliyoruz. Muhittin Başkanımız ayağa kalkar kalkmaz herkesle helalleşeceğiz. Tüm sorunları çözmek için hep birlikte geceli gündüzlü çalışacağız. 

İnanın önceki borçlar, dövizin yükselmesi,  genel bütçeden gelen parada yaşanan azalma, belediye kira, ecrimisil vs. Gelirlerindeki azalmayı da dikkate alırsak günümüz ekonomik koşullarında Muhittin Başkan adeta şapkadan tavşan çıkarıyor. 

Bırakın hastalığı falan, tüm bu yapılanları görmeyip  bir çivi bile çakmadı demek sizce de insafsızlık değil mi?

Eminim ki Muhittin Başkan en kısa sürede sağlığına kavuşacak, görevinin başına dönecek ve gönlünden geçirip yapamadıklarını yapmaya devam edecektir. 

Geçmiş olsun Muhittin başkanım. En kısa sürede yine aramızda görmek temennisiyle.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.