banner83
banner174
banner113

CHP'li eski Antalya milletvekili Yıldıray Sapan; 'Bıçaklandım'

CHP 24. Dönem Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, eşi hakkında tehdit, hakaret, taciz ve şantaj suçlamasında bulunup kendisi ve çocukları için koruma kararı aldırdı. Hem eşini, hem de çocuklarını darp ettiği ileri sürülen B. S’nin evde 200 bin TL’lik maddi hasara yol açtığı iddia ediliyor.

CHP'li eski Antalya milletvekili Yıldıray Sapan; 'Bıçaklandım'

banner108

GÜN HABER (Özel)

Gün Haber’in edindiği bilgiye göre, milletvekili olmadan önce de eşiyle tartışması ve kavgası gündeme gelen Yıldıray Sapan bu kez mağdur sıfatıyla kendisine ve çocuklarına koruma kararı aldırdı. İddiaya göre, 10 yıl önce B.S ile evlenen 4 ve 7 yaşlarında 2 çocuk babası olan Yıldıray Sapan, bir hafta kadar önce ağır ilaçlar kullandığı eşinin saldırgan halinin had safhaya ulaştığını belirterek karakola başvurdu. Eşi hakkında, tehdit, hakaret, taciz ve şantaj suçlamalarında bulunan Sapan, şikayetinin ardından eve döndüğünde çalışma odasının kapısının kırıldığını, evden bazı eşyaların alındığını belirterek eşinden yeniden şikayetçi oldu.

BIÇAKLA SALDIRDI

İddiaya göre, eşi B. S, Yıldıray Sapan’ın üzerine mutfaktan aldığı 3 bıçakla saldırdı. B.S, daha sonra elinden düşürdüğü bıçaklardan biriyle Sapan’ı kolundan yaraladı. Sapan’ın yüzünü tırmaladığı ve tokat attığı ileri sürülen genç kadının küfür ettiği de iddialar arasında yer aldı. B.S’nin çocuklarına da fiziksel saldırıda bulunduğu, şiddet uyguladığı ileri sürüldü.

Sapan’ın şikayetçi olması üzerine, Aile Mahkemesi, hem kendisi, hem de çocukları için koruma kararı verdi. Kararda, Başak Sedef Sapan’ın tehdit, şiddet, hakaret, aşağılama ve küçük düşürmeyi içeren söz ve davranışları nedeniyle uyarılmasına da karar verildi. Genç kadının, Yıldıray Sapan’a, çocuklarına, eve ve çocuklarının okuluna yaklaşmaması, iletişim araçlarıyla Yıldıray Sapan’ı rahatsız etmemesi de karara bağlandı.

SAPAN SUSTU, YAKINLARI KONUŞTU

Yıldıray Sapan, Gün Haber’in sorusu üzerine, “Boşanma davamız görülüyor. Yargıya intikal etmiş bir konuda konuşmak istemiyorum” derken, komşuları ve yakınları şu iddialarda bulundular:

“Yıldıray Sapan evde yemeğini, ütüsünü kendi yapan, tüm ihtiyaçlarını kendisi karşılayan biriydi. Bildiğimiz kadarıyla eşi ağır ilaçlar kullanıyordu ve bir süre de hastanede müşahade altında kaldı. 2017 yılında eşinin Yıldıray Sapan’a bıçakla saldırdığını duymuştuk. O gün Sapan parka giymiş. Bu yüzden bıçak fazla zarar vermemiş. Hatta bununla ilgili Sapan rapor almış. Geçtiğimiz gün sesler üzerine bir komşusu zilip çalıyor. Kapıyı Yıldıray Sapan açıyor. Komşusunun yanında bile kocasına ağır hakaretler yağdırıp, darp etmiş. Musluklar dahil, kapı, pencere, ev eşyalarını kırmış, perdeleri yere indirmiş. Evde alıp götürdükleri dahil 200 bin liralık hasar olduğu söyleniyor”.

YILDIRAY SAPAN KİMDİR?

20 Kasım 1967'de Kars'ta doğdu. Mithatpaşa Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi'ni bitirdi. İzmir Goethe Enstitüsü'nde Almanca dil eğitimi aldı. Turistik tesis işletmecisidir. 2009-2011 yılları arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde EKDAĞ AŞ'de Genel Müdürlük görevinde bulundu. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde Sosyal ve Sportif Faaliyetler Koordinatörü olarak çalıştı. Antalyaspor Yönetim Kurulu üyeliği ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Kurulu üyeliği yaptı. 2003-2008 yılları arasında CHP il Yönetim Kurulu üyeliği, CHP Antalya Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulundu. 24’üncü dönem CHP Milletvekili. İyi derecede Almanca bilen Sapan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.