banner113

CHP'li Karadağ, Alanya Belediyesi’ni eleştirdi

banner106

Alanya’da Türk Telekom’un yaptığı çalışmalarla ilçeyi delik deşik ettiğini ifade eden CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, yaklaşan turizm sezonu öncesi belediyenin alt ve üstyapı çalışmalarını bir tarihe bağlamasını istedi.

CHP'li Karadağ, Alanya Belediyesi’ni eleştirdi
07 Nisan 2022 Perşembe 11:12

banner108
banner238

​Mecliste Alanya için çok önemli kararların alındığını vurgulayan Karadağ, “Bir şehrin yönetilmesindeki en önemli husus planlı, kimlikli ve kurallı bir kent olması. Bu konulara Alanya’mızın artık çok ihtiyacı olduğu kanısındayım. Türk Telekom birtakım yeraltı kablolarının döşenmesi ile alakalı Alanya’yı delik deşik etti. Hizmet mutlaka gelmeli, yapılmalı fakat bu planlı, kimlikli ve kurallı olmalı. Daha önce de Alanya’da doğal gaz gibi altyapıyı ilgilendiren çalışmalarla ilgili birtakım görüşleri beyan ettik. İlçeye gelen her çalışmada Alanya’yı delik deşik edecek olursak ne kimlik kalır ne kural. Önerim şu. Bu bir kere ve tünel şeklinde yapılmalı. Alt yapının tamamı yeraltına bir seferde alınmalı. Ondan sonra gelecek hizmetlerin hepsi altyapıdaki yapılaşma ile birlikte şehre zarar vermeden yapılmalı. Elbette ki bu bir maddiyat gerektirecek ama Alanya’nın gücünün buna yeteceği kanısındayım” dedi.

“ALTYAPI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMASI BİR TARİHE BAĞLANMALI”

Alanya’da yapılaşma ve kentsel dönüşümün son günlere doğru çok hızlı artış gösterdiğini söyleyen Karadağ, “Bunlardan biri kentsel dönüşüm adı altında özellikle parsel bazındaki yapılan birçok değişiklikle birlikte Alanya’mız delik deşik edildi. Turizm sezonuna çok az bir süre kaldı. Bu süre içerisinde Alanya Belediyesi, yapılacak tüm altyapı ve üst yapı çalışmalarını bir tarihe bağlamak zorunda. Bir zaman tespiti yapılmalı. Her önüne gelen her tarafı kırarak, her tarafı delik deşik edemez. Alanya’yı bu görüntüye getirmeye kimsenin hakkı yok. Mecliste imarda plan notlarına itirazlarımız oldu. Alanya’da özellikle Türkler, Payallar, Mahmutlar, Kargıcak ve Demirtaş’ta yapılaşmada plan notlarına itiraz ettik. Belediye başkanına itiraz halinde verdik. İtirazlar aşağı yukarı 7 maddeyi kapsamakta. Parsel bazında nüfusu yapı yoğunluğunu, kat adedini, bina yüksekliğini artıran imar plan değişiklikleri yapılamaz. Daha önceki imar planı ne ise onun yapılması gerekiyor. Özellikle de park ve trafik sorunu da gözetilmeli. 7 maddelik plan itirazımız var. Bunlar görüşülecek daha sonra büyükşehir belediyemizde ele alınacaktır” 

banner109
banner110
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.