banner113

CHP VE İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN BAŞKAN YÜCEL'E DESTEK GELDİ

banner106

ANTALYA Büyükşehir Belediye Meclisi'nin önceki gün yapılan toplantısında Alanya'da otellerin yıkılıp yerlerine konut yapılmasına razı olmadığını söyleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, taleplerini reddeden meclise sitem etmişti. 

CHP VE İYİ PARTİLİ MECLİS ÜYELERİNDEN BAŞKAN YÜCEL'E DESTEK GELDİ
11 Ocak 2023 Çarşamba 08:49

banner108
banner238


İYİ PARTİLİ ARIK: ALANYA'YA İHANET

İYİ Partili Meclis Üyesi Fikret Arık ve CHP'li Meclis Üyesi Nazmi Zavlak da Adem Murat Yücel'in bu tutumunu desteklediklerini söylediler. İYİ Parti Belediye Meclis üyesi Fikret Arık, otellerin yıkılıp yerine konut yapılmasının Alanya'ya ihanet olduğunu vurgularken "Ancak burada önemli bir detay var. Alanya merkezdeki otellerin hemen hemen hepsi imar planında konut alanı görünen yerlere yapılmış. Bu otellerin sahipleri, yıkılan otelin yerine konut yapma hakkına sahip. Bunu engelleyemezsiniz. Tek yöntem üzerinde otel olan alanları imar planında turizm alanına çevirmek. Antalya Büyükşehir Meclisi bu nedenle reddetti" dedi.

CHP'Lİ ZAVLAK DA DESTEK VERDİ
CHP Alanya Belediye Meclis üyesi Nazmi Zavlak da yıkılan otellerin yerine konut yapılmasına karşı olduklarını ifade ederken, "Alanya Belediye Meclisi bu konuda hemfikir. Meclis olarak geniş çaplı bir çalılşma yaparak imar planını değiştirmemiz lazım. Bu konuda yapılacak her türlü çalışmaya destek olmaya hazırım. Alanya'nın turizm anlamında geleceğini olumsuz etkileyecek bu yıkımların önüne geçmemiz lazım" 
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.