banner247
banner174
banner113

Cumhur ittifakı Alanya'da hemşeri dernekleriyle buluştu

banner106

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Cumhur İttifakı'nın Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) Alanya Belediye Başkan Adayı olan mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile birlikte, AK Parti İlçe Teşkilatı'nın kahvaltısında hemşehri dernekleri ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi. 

Cumhur ittifakı Alanya'da hemşeri dernekleriyle buluştu

banner108
banner238
Kahvaltı organizasyonuna bölge milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, MHP İl Başkanı Mustafa Aksoy, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan ile AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, partililer, hemşehri derneklerinin üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Programda konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya'ya yaptıkları hizmetlerden bahsederek, ilçenin hayali olan büyük bir kayak merkezine kavuşacağını bildirdi.

Bölgenin hem kışın hem de yazın önemli bir turizm merkezi olacağının altını çizen Çavuşoğlu, "Biz bir şeyi planlarken her boyutuyla yapıyoruz. Alanya'da 5 yıldır Adem Murat Yücel güzel hizmetler yaptı. Ondan daha iyi hizmet yapacak bir aday görmüyoruz, kimse kusura bakmasın. Kimsenin şahsiyetine, kişiliğine laf etmiyoruz. Bize uymaz. Biz Alanya'ya kim hizmet eder ona bakıyoruz. Son 5 yılda Menderes Türel'in tüm ilçelerde yaptığı hizmetleri görüyorsunuz. Yapılan hizmetlerin hepsi değerlidir. Alanyaspor'a Avrupa'nın en iyi tesislerinden birini yapmak için temel atacağız. Antalyaspor'a yapan tesis dünyanın sayılı yerlerinden. Bir benzerini de Alanya'ya yapacağız" diye konuştu.

"Yabancı öğrenciler gelecek"

Alanya'nın tüm değerlerine sahip çıkacaklarını dile getiren Bakan Çavuşoğlu, "Yabancı öğrencilerin de gelmesi için bu üniversitelerimizi büyütmemiz gerekir. Yabancı öğrencilerin tercih edebileceği en güzel yerdir Alanya. Bu iki üniversiteyi büyütelim, üçüncü üniversiteyi de kazandıracağız. Bunun için yurt dışından önemli üniversitelerden talepler geliyor. Turizmde bu sene daha iyi olacağız. Bu havza çok önemli bir turizm destinasyonu olacak tıpkı Belek gibi. Alanyalılar olarak çok şanslıyız" ifadeler yer verdi.

Aydın ve Muğla illerindeki gözlemlerini anlatan Mevlüt Çavuşoğlu, "Abartmıyorum, utandım, üzüldüm. Şu anda içinde bulunduğu şartlardan dolayı, büyükşehir ve ilçe belediyelerinin rezaletinden, belediyeyi kazanma şansımız var diye mutlu olmadım. Üzüldüm. Antalya ve İstanbul'dan sonra en çok turist gelen Muğla ilimizde sular aylarca kesiliyor. Kuşadası'nda çeşmeden akan su tuzlu. Bodrum'un her yeri çöp. Bodrum ve Kuşadası gibi yerlerde pis sular denize akıyor. Utandım, her yer çöp. Bir sel oldu Bodrum'da çarşının içinde araçlar yüzdü. Antalya'da Manavgat'ta sel oldu 2014'te, bu sene her zamankinden daha fazla yağış oldu, sel oldu mu? Menderes Türel gelir gelmez alt yapıyı halletti. Bu sene sel oldu mu? Olmadı. Ama kronik problemleri çözmeyi başarmalıyız" dedi.

"CHP'li belediyelere yüklendi"

CHP'nin belediyecilik anlayışını eleştiren Çavuşoğlu, "2009-2014 yılları arasında Antalya'ya bir çivi çakılmadı. Bizim yapmak istediklerimiz bile engellendi. Antalya 10 sene geriye gitti. Alanya'da Karayollarının olduğu yer millet bahçesine dönüştürülecek. Muratpaşa'ya göre Kepez daha yeşil. 10 yıldır Manavgat'ta yeni bir şey gördünüz mü? Bu zihniyetten bir şey olmaz. 5 senedir Gazipaşa'da yaptığımız değişiklikleri görüyorsunuz. Birlikte büyüyeceğiz. Biz çok çalışıyoruz. Memleketimiz için çalışıyoruz. Bu arkadaşlarıma destek bekliyorum. Birçok ülkenin yıllık bütçesinden fazla olan bütçeyle o projelerini hayata geçirsin. O nedenle büyükşehir ile ilçe belediyesi arasındaki uyum çok önemlidir" ifadelerini kaydetti.
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.