banner245
banner174
banner113

Demokrat Parti Antalya belediye başkan adayı açıklandı

banner106

Demokrat Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Op.Dr. Yelda Doğan olarak açıklandı. Adaylığı kesinleşen Doğan, “Antalya’ya kadın eli değecek” dedi.

Demokrat Parti Antalya belediye başkan adayı açıklandı

banner108
banner238

Antalya'nın ilk kadın belediye başkanının 1900 yıl önce Perge'de yaşayan Plancia Magna olduğunu hatırlatan Doğan, “Antalya’da yeni bir tarih yazmak için yola çıktık. 1900 Yıldır Antalya’nın beklediği kadın belediye başkanı 31 Mart günü Antalyalıların desteği ile sandıktan çıkacak ve Antalya’nın tarihi değişecek” ifadesini kullandı.

Op.Dr. Yelda Doğan, “Çanakkale’de Nene Hatun, Kurtuluş Savaşı’nda Halide Onbaşı, Nezahat Onbaşı, Şerife Bacı, Fatma Seher Erden, Halime Çavuş, Hafız Selman İzbeli, Gördesli Makbule, Çete Emir Ayşe ve Tayyar Rahmiye nasıl ki tarihin gidişatını değiştirmekte etkili oldu ise bizler de onlar gibi Antalyamızın her karış toprağına sahip çıkacak ve daha yaşanabilir bir Antalya için elimizi değil gövdemizi taşın altına koyarak yeni bir tarih için yola çıktık” şeklinde konuştu.
 

Şu anda bazı siyasi partilerin kadın belediye başkan adayı gösterdiğini ancak Büyükşehir noktasında kadının yine yok sayıldığını işaret eden DP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Op.Dr. Yelda Doğan, “Kadınların hayatın her alanında eşit haklara ve fırsatlara sahip olduğu, her türlü şiddetin ortadan kalktığı, barıştan ve özgürlükten yana bir yaşam için daha çok kadının karar alma mekanizmalarında olması gerektiğinin altını çiziyoruz” açıklamasında bulundu.

Önceki gün iki ittifak adayının da ulusal bir kanalda ardı ardına televizyona çıktığına dikkat çeken DP Antalya İl Başkanı Hasan Ali Kartal ise , “Birisi çıktı projesi olmadığı için hayat hikayesini anlattı. Diğeri çıktı uçuk kaçık vaatlerde bulundu. Biz ise merkezimize insanı alan projelerimiz ile sahada olacağız. Antalya’ya 31 Mart’tan sonra kadın eli değecek ve adeta nakış işler gibi hizmetlerini Antalya’ya işleyecek” dedi.

Kartal, “Merkeze insanı aldığınız zaman her şey insan için eğitimi, sağlığı, ulaşılabirliği, emniyeti, adaleti her şey insan için dediğimiz noktada da insanların arasında hiçbir ayrımcılık yapmadan, kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan, sen sucusun, sen busun, sen şöyle yazıyorsun,  sen şöyle düşünüyorsun demeden insan olarak bakabilmenin aslında ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bu nedenle diyoruz ki bizim merkezimizde insan var.İnsan odaklı hizmet var” şeklinde konuştu.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.