banner247
banner174
banner113

Erkan Demirci'den Alanya ile ilgili önemli bilgilendirme!

banner106

Cumhuriyet Halk Partisi Alanya Bediyesi meclisi gurup sözcüsü Erkan Demirci, kaçak su kullananlar ile ilgili önemli açıklamada bulundu. 

Erkan Demirci'den Alanya ile ilgili önemli bilgilendirme!

banner108
banner238
Demirci açıklamasında şunları kaydetti. Yasa gereği özel imkanlarla açılan su kuyularının ticari işletmelerde kullanılması durumunda sayaç takılması ve abone olması zorunludur. Bu tip kuyulardan su bedeli tahakkuk ettirilmemekte ancak kullanılan su arıtma sistemine dahil olduğu için sadece arıtma bedeli tahakkuk ettirilmektedir. 
Abonesi kullanımlarda kaçak su kullanımı işlemi tesis edilmekte ve kaçak kullandığı tespit edilen miktar 2 kat fazlasıyla tahsil edilmektedir. Yasal bir zorunluluk olması nedeniyle tutanak tutulduktan sonra hatalı hesaplamalar dışında işlemin iptal edilmesi mümkün değildir.

Kaçak kullanımların tespiti için Alanya'da ASAT tarafından görevlendirilen bir ekip düzenli olarak kontroller yapmaktadır. Halen denetimler sürmektedir. Her ne gerekçeyle olursa olsun abonesiz olarak kendilerine ait su kuyularından şebekeye su basan ticari işletmelerin mağduriyet yaşamamaları ve yüksek miktarda para cezasına maruz kalmamaları açısından bu tih kuyular için bir an önce abonelik işleminin tesis edilmesi gerekmektedir" dedi.

 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.