banner113

ERKAN DEMİRCİ HAL KONUSUNDAKİ SÜREÇİ ANLATTI

banner106

Alanya ve Antalya Belediye Meclis üyesi Erkan Demirci, iptal edilen Alanya Toptancı Hal ihalesi ile ilgili süreçi anlattı. 

ERKAN DEMİRCİ HAL KONUSUNDAKİ SÜREÇİ ANLATTI
16 Haziran 2022 Perşembe 09:07

banner108
banner238


Meclis üyesi Erkan Demirci şunları söyledi.
Son dönemde ilçe gündemini meşgul eden Alanya Toptancı Hal ihalesinin iptal edileceğini bizzat büyükşehir belediye başkanım Muhittin Böcek arayarak bildirdi. Alınan kararın hayırlı olmasını diliyorum. 
Bundan sonra izlenmesi düşünülen süreç şu şekilde olacak:
Toptancı hal yasasının verdiği yetkiye istinaden Alanya Türkler Toptancı halindeki komisyoncu yazıhanelerinin %49'unun haldeki hak sahiplerine satışı yönünde büyükşehir Belediye meclisinden yetki istenecek. Bu yetkinin verilmesi durumunda hal yazıhanelerinin %49'unun satışı yapılarak elde edilecek gelirle hal kompleksi en kısa sürede tamamlanacak. Geri kalan %51 oranındaki hal yazıhanesi ise yine kiralama yöntemiyle hak sahiplerine ihale edilecek. Kira bedelleri belirlenirken Antalya Toptancı Hali kira bedelleri esas alınarak mümkün olabildiğince kiralar birbirine yakın hale getirilmeye çalışılacak. 
Konu hakkında tüm halcilerimizin istek ve taleplerini daha önce defaatle dile getirmeye çalışmıştık. Bu konuda sesimizi duyan ve arayarak doğrudan bilgi veren büyükşehir belediye başkanımız sayın Muhittin Böcek'e teşekkürlerimi sunarım.
Alınan karar tüm hal esnafımıza hayırlı olsun.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.