banner113

Eski Başbakan Davutoğlu: "Herkes Ata Dostu"

banner106

Konya Milletvekili ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu, Antalya'nın Alanya ilçesini eşi Sare Davutoğlu ile ziyaret etti.

Eski Başbakan Davutoğlu: "Herkes Ata Dostu"
10 Haziran 2017 Cumartesi 00:21

banner108
banner238
Alanya'ya dün gece gelen ve öğretmenevinde partililerle sahurda buluşan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün cuma namazını kılmak için Bostancıpınarı Caddesinde bulunan Kuyularönü Camii'nde geldi. Namaz çıkışında vatandaşlarla selamlaşan Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu'nu vatandaşlar alkışlarla karşıladı.
"Herkes ata dostu"
Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan eski başbakan Ahmet Davutoğlu, kendisinin Konya'nın Taşkentilçesinde doğduğunu fakat Alanya ile eskiden buyana bir bağının olduğunu söyledi. Davutoğlu, "Ben bildiğiniz gibi Toroslar'da ben Taşkent doğumluyum. Konya ile ne kadar ilişkimiz varsa Alanya ile o kadar ilişkimiz var. Annem tarafı da Alanya kökenli. Babam uzun yıllardır burada çalıştı. Biraz önce camide musafaha yaparken geçen hemen hemen herkes baba, ata dostuydu. Dolayısıyla bir sılah-i rahim gibi Ramazan'da Antalya'daki Konyalı hemşehrilerimiz bir iftar için davet etmişlerdi. Antalya'ya iftara geçmeden önce sahuru Alanya'da geçirdik. İlçe başkanımızla bütün teşkilatla güzel bir iftar yaptık" dedi.
"Alanya'da il vasfı var"
Cuma namazını Alanyalılarla beraber kıldıklarını ifade eden Davutoğlu, "Alanya, Türkiye'nin en büyük ilçelerinden ama il vasfı itibariyle de bütün özellikleri taşıyan bir ilçe. Alanya'ya devlet üniversitesinin açılması, özellikle Toroslar'dan Alanya'ya inen yolun açılmasını, hem dışişleri bakanlığım hem de başbakanlığım döneminde yakından takip etmiştim. Bugün bir taraftan da arkadaşlardan projelerle ilgili ilerlemeler konusunda da bilgi aldım. Biz bu dağların, toprakların çocuğuyuz. AlanyaTürkiye'nin yüz akı. Turizme verdiği desteği, buraya gelen herkes Alanya'nın misafirperverliğini bilir. Alaiye, Selçuklu devletinin kalesidir. Bir anlamda denize açılan kapısıdır. Bu anlamda Konya ile AntalyaTaşkent ile Alanya arasında biz hiçbir zaman fark gözetmedik. Bugün burada gördüğüm hemşehrilik muhabbetinden, herkesin gösterdiği yakın kardeşlikten, dostluktan da tekrar mutlu oldum"diye konuştu.
Konuşmasının ardından Ahmet Davutoğlu ve eşi Sare Davutoğlu Antalya'ya doğru yola çıktı.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.