banner247
banner174
banner113

Gazipaşa'da Ak Partinin aday tanıtımında sahne alan sanatçının parasını belediye ödemiş...

banner106

CHP Milletvekili Budak, AK Parti Gazipaşa İlçe Teşkilatı tarafından düzenlenen Mustafa Yıldızdoğan konseri faturasının, Gazipaşa Belediyesi tarafından ödenmesini TBMM gündemine taşıdı.

Gazipaşa'da Ak Partinin aday tanıtımında sahne alan sanatçının parasını belediye ödemiş...

banner108
banner238
 

AK PARTİ Gazipaşa İlçe Teşkilatı tarafından 31 Mart yerel seçimleri öncesi düzenlenen aday tanıtım ve Mustafa Yıldızdoğan konseri faturasının Gazipaşa Belediyesi tarafından ödenmesinin yankıları devam ediyor. Gazipaşa gündemine bomba gibi düşen konuyu CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Konuyla ilgili soru önergesinde CHP Milletvekili Budak,  Gazipaşa Belediyesi’nin kasasından çıkan 104 bin 017 TL’lik ödeme hakkında nasıl bir işlem yapılacağını sordu.
NASIL BİR İŞLEM YAPILACAKTIR?
CHP Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, 31 Mart seçimleri öncesinde Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarına rağmen 25 Mart’ta düzenlenen proje ve aday tanıtım toplantısı sonrasında verilen Mustafa Yıldızdoğan konserine ait faturanın Gazipaşa Belediyesi tarafından ödenmesini TBMM gündemine taşıdı. Budak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya, “Usulsüz bir şekilde Gazipaşa Belediyesi’nin kasasından çıkan 104 bin 017 TL’lik ödeme hakkında nasıl bir işlem yapılacaktır?” diye sordu.
“TÜM İZİNLERİ İLÇE TEŞKİLATI ALDI”
Budak, soru önergesinde şu ifadelere yer verdi: “Yüksek Seçim Kurulu’nun yerel seçimlere yönelik 21 Mart itibariyle başlattığı seçim yasaklarına karşın, Antalya Gazipaşa Belediyesi’nin 25 Mart’ta aday ve proje tanıtım toplantısı düzenlendiği, toplantı sonrasında verilen Mustafa Yıldızdoğan konserine ait 104 bin 017 TL’lik faturanın da yine Gazipaşa Belediyesi tarafından ödendiği haberleri basına yansımıştır. Hukuki süreç açısından yapılması mümkün olmayan aday tanıtım toplantısı ve konser programının iptali için İlçe Seçim Kurulu’na yapılan başvuruda ise,  konsere ait tüm izinlerin AK Parti Gazipaşa İlçe Teşkilatı tarafından alındığı da belirlenmiştir.
İŞTE BUDAK’IN SORULARI
Buna göre; YSK’nın seçim yasaklarına rağmen aday ve proje tanıtım toplantısı düzenleyen Gazipaşa’nın önceki dönem Belediye Başkanı Adil Çelik ve sorumluluğu bulunan belediye yöneticileri hakkında bu eylemlerinden dolayı bir inceleme veya soruşturma başlatılmış mıdır? Başlatılmamışsa ne zaman başlatılacaktır? Gerekli izinler AK Parti Gazipaşa İlçe Teşkilatı tarafından alınmasına karşın Gazipaşa Belediyesinden konsere ait 104 bin 017 TL’lik faturanın ödeme emrini kim imzalamıştır? Bu kişi ya da kişiler hakkında hukuki işlem başlatılacak mıdır? Usulsüz bir şekilde Gazipaşa Belediyesi’nin kasasından çıkan 104 bin 017 TL’lik ödeme hakkında nasıl bir işlem yapılacaktır? Söz konusu bedel, ödeme emrini imzalayan belediye yöneticilerine rücu ettirilecek midir?.”


 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.