banner247
banner174
banner113

Hüseyin Girenes’te teknoloji şöleni

banner106

Hüseyin Girenes’te teknoloji şöleni

banner108
banner238
OKUL bahçesinde gerçekleşen şenliğe Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hüseyin Lakadamyalı, Alanya Gençlik Merkezi Müdürü Emre Kıldırgıcı, Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve okulun hayırseveri Hüseyin Girenes’in yanı sıra farklı okullardan bir çok öğrenci ve velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlik Hüseyin Girenes Fen Lisesi Müdürü Şen Nur Aykut’un ‘Hoş Geldiniz’ konuşmasıyla devam etti.  Ardından mucit öğrenciler projelerini tanıttı. Farklı okullardan gelen öğrencilerin yapmış oldukları projeler büyük beğeni topladı.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er öğrencilerin başarısıyla gurur duyduğunu belirterek, “Alanya Milli Eğitim Müdürlüğü, Hüseyin Girenes Fen Lisesi olarak bugün 'Bilim ve teknoloji şenliği' gerçekleştiriyoruz. Bu süre içerisinde kendi üretmiş olduğumuz imkânlar dâhilinde materyallerden öğrencilerimizin çalışmalarıyla drone, uçak bu bilim ve teknoloji kulübümüzün ürettiği yapmış olduğu çalışmalar. Aynı zamanda Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile Milli Eğitim Müdürlüğü ve okulumuzun yapmış olduğu protokol çerçevesinde öğrencilerimize günümüzün en popüler alanlarından olan kodlama eğitimini aldırdık. Hala koordinasyonumuz devam ediyor. Öğrencilerimizin almış olduğu bu eğitim çerçevesinde burada pratik uygulamalara döküp gençliğimize imkân verildiği zaman ilerleyen zamanda neler yapabileceğimizi Alanya kamuoyu ile siz değerli basın mensuplarıyla ziyarete gelen vatandaşlarımız ve organize ettiğimiz okulların öğrencilerine gösteriyoruz, anlatıyoruz. Bilakis sunumlarımızı öğrencilerimiz kendi öğrenci arkadaşlarına yapıyorlar. Aynı zamanda sağlık kulübümüz ilerleyen zamanda tıp düşünen, tıp okumayı hedefleyen öğrencilerimiz yine Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile iş birliği içerisinde biyoloji öğretmenimiz aynı zamanda üniversitedeki öğretim üyelerinin okul idaremizin koordinasyonunda beyin, kalp, göz gibi organlarımızın incelenip fonksiyonlarını canlı bir şekilde görsel bir şekilde sunup çocuklarımıza bir farkındalık oluşturup meraklarını gidermeyi hedefliyoruz. Üreten, almış olduğu teorik bilgileri uygulamaya döküp görsel bir şölen haline getiriyoruz. Bu arada fen lisemizin yapmış olduğu bu organizasyona yine okullarımızdan katılım sağlıyoruz robotik kodlama ile ilgili bir takım teknik yarışmalar ile ilgili bütün Alanya'daki öğrencilerimizi bir plan ve program çerçevesinde Hüseyin Girenes Fen Lisesi'de misafir ediyoruz. Hem yapılmış çalışmaları yerinde görüyorlar hem okulumuzu ziyaret ediyorlar. İleride fen lisesi düşünen öğrencilerimiz içinde bir farkındalık oluşmuş oluyor. Bize bu sürede destek veren hayırseverimize, siz değerli basın mensuplarına, okul müdürüne, müdür yardımcılarına öğretmenlerime, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörümüze ve öğretim üyelerine kısaca bize yardımda bulunan katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Hüseyin Girenes Fen Lisesi Müdürü Şen Nur Aykut ise, “Geçen yıl bu zamanlarda biz yola çıkarken ilk önce bu alana ilgi duyan bir grup öğrencimiz ve birkaç öğretmenimizle birlikte Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'in yanına gittik. Müdürümüz bizi heyecan ile dinledi tam destek verdi.  Hiçbir şey ortada yokken başladık ve bugünlere kadar geldik. Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'in desteği ile yola çıktık. 1 yıl sonra gördüğünüz gibi birçok ürün ortaya çıktı. Ben de önce  Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er'e  ve bizimle her zaman iş birliğine açık olan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitemize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.