banner247
banner174
banner113

İdlib’den acı haber: Beş asker şehit, beş asker yaralı!

banner106

Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden yapılan açıklamada, Suriye ordusunun İdlib’in kuzeyindeki yoğun topçu atışı sonucu 5 askerin şehit olduğu, 5 askerin de yaralandığı bildirildi. Suriye’de geçen hafta da 8 asker şehit olmuştu.

İdlib’den acı haber: Beş asker şehit, beş asker yaralı!

banner108
banner238

Konuyla ilgili Milli Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği’nden bir açıklama geldi.

Açıklamada şöyle denildi:

“İdlib’de çatışmaları önlemek, hudut güvenliğimizi sağlamak, göçü ve insanlık dramını engellemek maksadıyla bölgeye takviye olarak gönderilen unsurlarımıza, Rejim tarafından 10 Şubat 2020 tarihinde yapılan yoğun topçu atışı neticesinde, 5 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 5 silah arkadaşımız yaralanmıştır.

Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Gelişmeler yakından takip edilmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz.”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun’dan açıklama: Uluslararası toplum hedef alındı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, 5 askerin şehit olduğu saldırının ardından şu açıklamayı yaptı: “Yaşanan saldırıya misliyle mukabele edilmiş; düşman hedefleri derhal ortadan kaldırılarak, şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır. Bu hain saldırının talimatını veren savaş suçlusu, yalnızca Türkiye’yi değil, uluslararası toplumun tamamını hedef almıştır”

İdlib’de geçen hafta Suriye Ordusu’nun saldırısı sonucu 5 asker 3 sivil personel olmak üzere 8 kişi şehit olmuştu.

GECE YARISI YOĞUN ASKERİ SEVKİYAT GERÇEKLEŞMİŞTİ

Türk Silahlı Kuvvetleri, gece yarısı İdlib’e yoğun askeri sevkiyat gerçekleştirmiş, Suriye Milli Ordusu adını alan cihatçı militanların Suriye Ordusu ile çatıştığı iddia edilmişti.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.