banner113

İşte Antalya'da bozulan Millet ittifakının nedenleri!

banner106

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı Meclis Olağan Toplantısı’nda İYİ Parti meclis üyeleri, Elmalı Belediyesi’yle ilgili 3 madde haricinde tüm maddelere ‘çekimser’ oy kullandı.

İşte Antalya'da bozulan Millet ittifakının nedenleri!
11 Ekim 2021 Pazartesi 19:49

banner108
banner238

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 21’nci maddede AK Parti’yle birlikte ‘çekimser’ oy kullanan İYİ Parti meclis üyelerine dönerek, “Meclis çekimser kalıyor arkadaşlar” dedi. Bazı gündem maddelerinde ise meclis üyelerinin oylama yaparken kafalarının karışması sonucunda mecliste kahkahalar yükseldi. CHP, AK Parti, MHP, İYİ Parti, DSP, SP ve Memleket Partisi grup sözcüleri gündem konuşmalarını yaptı. Ardından meclis gündeminde yer alan 146 madde gruplar tarafından oylamaya sunuldu.
İYİ PARTİLİ HALİL ÖZTÜRK, GRUP KARARINA UYMADI
Mecliste İYİ Partili Elmalı Belediyesi’ndeki gündem maddeleri dışında tüm oylara ‘Çekimser’ oyu veren İYİ Parti Meclis üyeleri dikkat çekti. CHP ile Millet İttifakı’nda yer alan İYİ Parti’nin Cumhur İttifakı’nda yer alan Ak Parti ile bazı maddelere ‘Çekimser’ oyu verdiği dikkat çekti. CHP ve MHP meclis üyeleri ise maddeye ‘Evet’ oyunu verdi. 23’nci gündem maddesinde yer alan ‘Kepez Belediye sınırları içerisinde yer alan, Kütükçü Mahallesi 29032 ada 13 parseldeki konut alanının özel sosyal tesis alanına dönüştürülmesine ilişkin hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı değişikliği ile ilgili İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının inceleme Raporu’’nu oylarken İYİ Parti ve AK Parti meclis üyelerinin ‘Çekimser’ oy kullanması üzerine Başkan Böcek, “Meclis çekimser kalıyor arkadaşlar” dedi. 

Bunun üzerine Muharrem İnce önderliğindeki Memleket Partisi meclis üyesi Serkan Küçükkuru, "İttifakta bir çekimserlik var başkanım" dedi. Konuyla ilgili olan maddesi İYİ Partili Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk, kendi partisindeki grup kararına aykırı olarak ‘Evet’ oyunu verdi. Gündem maddesinde 43 ‘Evet’, 43 ‘Çekimser’ oy çıkarken Başkan Böcek’in ‘Evet’ oyunun çift sayılması üzerine, 22’nci gündem maddesi ‘Evet’ olarak kayda geçti.
OY KULLANIM SIRASINDA AKILLAR KARIŞTI
Mecliste bazı gündem maddeleri oylanırken meclis üyeleri ve avukatlar arasında ise karmaşa yaşandı. Meclis üyeleri ilgili gündem maddelerini birbirlerine anlatırken salonda kahkahaların yükselmesi dikkat çekti.
 

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.