banner83
banner174
banner113

İyi Parti'nin gündemi Türkiye gündemiydi

İyi Parti Alanya İlçe Başkanı Yücel Apaydın'ın gündeminde Türkiye konuları vardı.

İyi Parti'nin gündemi Türkiye gündemiydi

banner108
banner238

İyi Parti teşkilatının haftalık toplantısı Yücel Apaydın'nın başkanlığında toplandı. Toplantı sonrasında Apaydın gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

APAYDIN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI
-Dün açıklanan rakamlara göre enflasyon %25.2 oldu ve böylece 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu durum enflasyonla tek başına mücadele eden halkımızı şaşırtmadı. 
-Açlık sınırının 1893 lira olduğu ülkemizde Asgari ücret 1603 lira. Bu şu demek oluyor, milyonlarca Asgari ücretli açlık sınırının altında yaşamak zorunda. 
-İnsanlar kışı nasıl geçireceğini, çocuğunu nasıl okutacağını, nasıl ısınacağını kısacası temel ihtiyaçlarını karşılamak için nasıl para bulacağını kara kara düşünürken hükümet, zam yapmaktan başka çare üretemiyor.
-Hükümet sürekli esnafların ve işadamlarının indirim yapmasını bekliyor. 
-Hükümet bu zamlara karşı indirim yapılması gerektiğine dair düşüncesinde samimiyse devletin elinde olan kamu mallarına yani elektrik, su, doğalgaza, akaryakıta%50 zam yapmak yerine, indirim yapsın. Üretim girdilerine, çiftçiye kısacası üretimde gerekli olan tüm kalemlerde indirim yapılsın.
-Enflasyon sepetini değiştirerek, pembe tablolar çizerek halkı kandıramazsınız ancak böyle yaparak halkı oyalarsınız. Halka baskı uygulayıp, temel ihtiyaçlarına sürekli zam yaparak, halkın yaşadığı ekonomik krizi önleyemezsiniz.
-Umuyoruz ki iktidar bu rakamlardan bir ders çıkararak geçte olsa bir önlem alır. Genel Başkan Yardımcımız Koray Aydın'ın da dediği gibi; sözüm ona israfı "itibar" gibi görüp lüks harcamalarından taviz vermeyen ve tasarrufu sadece vatandaştan bekleyen iktidar derhal kendine gelmeli.
-Saray'da, hükümette, devlette, kamuda israfa son vermeli ve enflasyon karşısında ezilen milyonların sesine kulak vermelidir.
-Bir diğer konuda HDP’li Pervin Buldan’ın Yerel seçimlerde ittifak arayışında olduğuna dair açıklamalarıdır. Bu şer ortaklığının içerisinde İYİ Parti asla olamaz. Genel Başkanımız Meral Akşener’in her zaman dediği gibi; Bizim ittifakımız milletledir. 
-İYİ Parti, milletin hukukunu müdafaa etmeye devam edecektir. Gaflet ve ihanet teşebbüslerine karşı durarak milletin sesi olmayı sürdürecektir.
 


Etiketler; #yücel apaydın
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.