banner113

Lütfi Elvan istifa etti, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu

banner106

2020 yılının kasım ayında istifa eden Berat Albayrak’ın yerine Hazine ve Maliye Bakanı olan atanan Lütfi Elvan da görevinden istifa etti.

Lütfi Elvan istifa etti, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati oldu
02 Aralık 2021 Perşembe 08:49

banner108
banner238


Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararında, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın affını istediği (istifa ettiği), yerine ise Nureddin Nebati’nin atandığı belirtildi. Nureddin Nebati’nin Erdoğan'ın damadı, eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a yakınlığıyla bilindiği belirtiliyor.

Nurettin Nebati kimdir?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964'te Şanlıurfa Viranşehir'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora ünvanını aldı.

Tekstil işiyle uğraştı, akaryakıt istasyonu işletmeciliği yaptı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. Halen MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti üyesi olan Nebati'nin, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, TÜGVA, Önder, Utesav üyelikleri bulunuyor.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.