banner247
banner174
banner113

Millet ittifakının grup sözcüsü Erkan Demirci'den Yücel'e samimi mesaj!

banner106

Alanya Belediyesi mecliss Millet ittifakının grup sözcüsü Erkan Demirci söz alarak, önemli mesajlar verdi. Demirci mesajında şunları ifade etti. 

Millet ittifakının grup sözcüsü Erkan Demirci'den Yücel'e samimi mesaj!

banner108
Alanya'nın yeni belediye meclis üyesi foto galari
İlgili Galeriye Git
banner238


Sayın başkanım, değerli meclis üyesi arkadaşlarım, belediyemizin saygıdeğer çalışanları, siyasi parti ilçe başkanları, sayın muhtarlarım, basınımızın kıymetli temsilcileri ve toplantımızı gerek buradan, gerekse internetten izleyen değerli katılımcılar hepinizi grubum adına saygıyla selamlayarak sözlerime başlıyorum. 

Öncelikle 31.03.2019 mahalli seçim sonuçlarının ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, Antalya’da sn Muhitin Başkanıma, Alanya’da ise size ve hepimize başarılar diliyoruz. Alanya ile Antalya Büyükşehir Belediyesi arasında geçmiş dönemde yaşanan sıkıntıların bu dönemde yaşanmaması ve Alanya’nın hak ettiği hizmeti alması için elimizden geleni yapacağımızın sözünü tüm grup arkadaşlarım adına veriyorum. 

Millet ittifakı adı altında Sen ben yok biz varız, biz birlikte yaparız sloganıyla girdiğimiz seçimlerde halkımız bizleri Antalya’da göreve getirmiş, Alanya’da ise denetim görevi yapmamızı uygun görmüştür. Halkımızın kararına saygılıyız. Planlı kurallı ve kimlikli bir Alanya hedefini yakalayabilmek için elbirliğiyle, uyum içerisinde çalışacağımız sözünü ve bizlere Alanya’da verilen denetim görevini Alanya halkı adına yapacağımızın sözünü buradan tüm grup arkadaşlarım adına veriyorum. 

Kuşkusuz ki, uyumlu bir çalışma ortamının oluşması karşılıklı güvenle doğru orantılıdır. Güven ortamının tesis edilmesi ise idarede şeffaflık ilkesinin doğru uygulanmasına bağlıdır. Bu bağlamda belediyemizden kurallı bir Alanya için aşağıda belirteceğim ana başlılarda bir takım isteklerimiz olacak ve bu isteklerimizin karşılanıp, karşılanmadığı hakkında zaman zaman belediye meclis oturumlarında sizlere ve kamuoyuna tarafımızca bilgi verilecektir. 

Gerek idari açıdan, gerekse Alanya geneli açısından daha sıkı uygulama istediğimiz ana başlıklar şunlardır:

•    Meclis gündemlerinin kamuoyu tarafından da takip edilebilmesi için plan bütçe komisyonundan gelen konuların görüşülmesi ya da bayındırlık ve imar komisyonundan gelen konuların görüşülmesi şeklinde genel ifade edilmesi yerine, her konu ayrı gündem maddesi olacak şekilde tek tek ifade edilmesi, bu şekilde yapılacak bir uygulama ile basınımızın  ve kamuoyunun tüm gündem maddelerinden haberdar olması sağlanacak ve şeffaflık ilkesine uyumlu hareket edilmiş olacaktır. (x mahallesi x ada x parseldeki hissenin takası, y mahallesindeki mesire alanının kiralanması için encümene yetki verilmesi, Sugözü mahallesi imar planı revizyonunun görüşülmesi vb.)
•    Meclis gündemlerinin eklerinin tam ve eksiksiz olarak tüm meclis üyelerimizin mail adreslerine ulaştırılması, ayrıca hazırlanacak iki tam takım dosyanın parti ilçe başkanlıklarına ve grup başkan vekillerine ulaştırılması.
•    Yasa gereği meclis ve komisyon kararlarının ekleriyle birlikte internet ortamında yayımlanarak aleniyetin sağlanması
•    Belediye seçim sürecinde yaşananlardan dolayı seçim sürecinde millet ittifakına destek veren kişi ve kurumlarla ilgili belediye tarafından işlem yapılacağı hatta bir takım alt kademe belediye çalışanlarının işten atılacağı ya da görev değişikliği yapılacağı yönünde duyumlar kulağımıza geliyor. Sayın başkanım sizin 15 yıllık belediyecilik tecrübenizle ve birlikte geçirdiğimiz 5 yıllık süreçteki tavırlarınızla bu tip küçük hesapların peşine düşmeyeceğinizi şahsım adına tahmin ediyorum. Ancak gerek 5 yıl tüm parti grupları olarak huzurlu çalışabilmek, gerekse bu tip dedikoduların önünü kesmek adına sizden  bu konuda açıklama duymak istiyoruz. 
•    Bizlerin ve eminim ki sizlerin ortak hedefi, Alanya’nın daha yaşanılabilir, planlı, kurallı ve kimlikli bir kent olması olarak özetlenebilir. Bu ortak hedef çerçevesinde, yapı ruhsatları, temel vizesi, yapılara kot verilmesi, mevcut yapılara yapılan sundurma, gölgelik vb dahil her türlü yapılaşma izni, işyeri açma izni, işgaliye, eğlence vergisi, ilan reklam vergisi uygulamaları, yaya ve araç trafik düzeninin sağlanması, otopark sorununun çözümü, kaldırım işgalinin engellenmesi, hijyen ve işgaliye denetimlerinin yapılması, satışı yapılan ürünlere fiyat etiketi konulması, engellilere yönelik düzenlemeler vb konularda kent disiplininin yeniden sağlanması önceliklerimiz arasında olacak, bu konular sürekli tarafımızca takip edilecektir. Yukarıda ifade ettiğimiz başlıklarda belediyemizce yapılacak iş ve işlemlerin herkese eşit ve adil olarak uygulanması hususu sürekli olarak takibimizde olacak, bu bağlamda belediye saygınlığının yeniden kazanılması önceliklerimiz arasında olacaktır.  
•    Seçim süresince sürekli ifade ettiğiniz 82 projeniz vardı. 82 denince benim aklıma sadece belediyemiz çözüm masasının numarası gelmiyor. Asıl olarak başka bir husus aklıma geliyor. Bu konuda hükümetle birlikte bu dönemde adım atılacağını ve Alanya’nın hak ettiği il statüsünü kazanacağını umuyorum. 

Son olarak nisan ayı içerisinde kutlayacağımız 23 Nisan Atatürk’ü anma ce Çocuk bayramı kapsamında tüm çocuklarımızın bayramını ve TBMM’nin açılışının 99. Yılını kutluyor bu vesileyle belediyemizden 23 nisan haftasında çocuklarımıza yönelik bir kukla festivali düzenlemesi hususunu gündeme almasını diliyoruz. Ayrıca 1-7 nisan tarihleri arasında insanlar üzerinde  farkındalık yaratmak amacıyla kutlanan kanser haftası kapsamında tüm hastalarımıza acil şifalar diliyor, 4-10 nisan arasında kutlanmakta olan polis haftası kapsamında tüm emniyet teşkilatımıza başarılar diliyor, şehit polislerimizi saygıyla anıyoruz. 5 nisanda kutlanan avukatlar günü kapsamında gerek meclisimizde bulunan, gerekse tüm avukatlarımızın gününü kutluyor, açılmakta olan turizm sezonunun tüm esnafımız için bereketli geçmesini ve alacağımız tüm kararları Alanya’mız için hayırlı olmasını diliyo

 
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.