banner245
banner174
banner113

Rus gazete yazdı: Türkiye'ye turizm yasağı gelebilir

banner106

Rusya'nın önde gelen gazetelerinden Komsomolskaya Pravda, Suriye'de ortaya çıkan Ankara-Moskova gerilimiyle ilgili haberinde, ''Türkiye Suriye'ye karşı yeniden savaş başlatırsa, turizm yasağı gelebilir'' ifadelerine yer verildi.

Rus gazete yazdı: Türkiye'ye turizm yasağı gelebilir

banner108
banner238

Suriye ordusunun silahlı grupların kontrolü altondaki İdlib bölgesinde Rusya'nın desteğiyle başlattığı operasyon, Türkiye-Rusya ilişkilerinde gerilimin yükselmesine neden oldu.

Türk Rus'da yer alan habere göre konuyla ilgili “Türkiye Rusya’yı Suriye’de bir kez daha sırtından bıçaklar mı?” başlıklı bir haber yayınlayan Komsomolskaya Pravda, Türkiye’nin Suriye’ye karşı savaş başlatması durumunda Moskova’nın ekonomik önlemlere yöneleceğini ve Türkiye’ye yeniden “turizm yasağı” getirilebileceğini savundu.

Aleksandr Kots imzasıyla yayınlanan haberde “Er ya da geç bu olacaktı: Türkiye ile Suriye orduları arasında doğrudan çatışma” denilirken, yaşanan son gelişmelerde ABD'nin parmağı olduğu savunularak, Wshington'un Erdoğan'la Putin'i karşı karşıya getirmeye çalıştığı ileri sürüldü.

Moskova’nın arabulucu olarak Ankara ile görüşmeler yürüttüğü, İdlib sorununun ancak görüşmeler yoluyla çözülebileceği, ancak Ankara’nın Soçi Mutabakatı’ndan verdiği sözü tutarak teröristleri ılımlı muhaliflerden ayırması gerektiği savunulan yazıda, Türkiye'nin Suriye ordusuna karşı savaş başlatması durumunda ekonomik yaptırımların gündeme gelebileceği ima edildi.

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.