banner245
banner174
banner113

Şahin'den yerel yönetimlere çağrı: Vergi ödemelerinde kolaylık sağlayın!

banner106

Korona virüs sürecinde esnafın çek ve kiralarını ödeyemediğini belirten ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, "Yerel yönetimlere çağrıda bulunuyorum. Çöp, işgaliye, emlak vergisinde yardımcı olmaları gerekiyor. Destek olacaklarına da inanıyorum" dedi.

Şahin'den yerel yönetimlere çağrı: Vergi ödemelerinde kolaylık sağlayın!

banner108
banner238

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ALTSO) Mart, Nisan, Mayıs aylarını da kapsayan Haziran ayı olağan meclis toplantısı ile Müşterek Komiteler toplantısı gerçekleştirildi.  
HEP KÖPRÜ OLDUK
ALTSO Konferans Salonu'nda düzenlenen ve üyelerin katıldığı toplantıya odanın meclis başkanı Metin Atalay başkanlık etti. Toplantıda konuşan ALTSO Başkanı  Mehmet Şahin,  "Covid 19, 2 Mart tarihinde DSÖ tarafından çok yüksek seviyesine çıkarıldı. TOBB'un aldığı karar nedeniyle meclis ve komite toplantıslarını gerçekleştiremedik. Meclis toplantısını yapmadık diye biz odamızdan uzak kalmadık. Resmi kurumlarla aranızda hep köprü olduk" dedi. 

ALANYA'DA SIKINTI YOK
Korona virüs sürecinde 25 Şubat-30 Haziran arasında ALTSO'nun  yaptığı çalışmaları anlatan slayt gösterisinin ardından konuşan Şahin,  "Korona virüs sürecinde bizi en çok sevindiren 32 bin yabancının ikamet alması. Korona virüste biz birinci çıkarız diyorduk ama Alanya ve Antalya sonuncu çıktı. Antalya'da yetkililer tedbirleri en üst seviyede alındı" 

ALANYA GÜVENLİ BİR YER
Finansmana erişimi kolaylaştırmak amacıyla odamızda önce oda başkanları ile toplandıklarını aktaran Şahin, "Bankalar finansmana erişimi sağlamak amacıyla SGK ve vergi borcu yoktur yazısı istiyordu. Mücbir sebep kapsamında bölgemizin genişletilmesi taleplerimiz oldu. Geçen yıl 140 bin SGK'lı çalışırken,  bu dönem bu sayı 60 bine düşmüş. Yami 80 bin kişi azalmış. Bunlar 3 kişi olsa 240 bin eder. Ticaret odası sadece zenginlerin değil. TOBB Başkanı ve girişimlerimiz sonucu 25 bin TL can suyu kredisi çıkardık. Üzülerek söylüyorum,  bankalar iyi gün dostu çıktılar. TOBB Başkanımız yine elini taşın altına koydu. 50 bin TL kredi çıkarttırdı. Üyelerimizle toplantılar yaptık. 4 konferans salonumuz olsa üyelerimiz sığmazdı. O kadar dertlilerdi. En çok dertlendiği konu çekler ve krediydi. Bu konuda çağrıda bulunduk. Ortaklarımın da görüşünü alarak kiracılarıma yüzde 50 indirim yaptım. Bizim oda olarak kiracılara indirim yapma yetkimiz yok. Esnafın bu dönemde dönemde derdi evine ekmek götürebilmekti. Rusya Büyükelçisi açıklama yaptı. Türkiye'yi güvenli ülke ilan etti. Alanya'da bakanlar ve yerleşik yabancılarla toplantı yapmaya karar verdik. Bunu en yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Burada yerleşik yabancılarla,  'Alanya'da korona virüs yok. Alanya güvenli bir yer. Hepinizi bekliyoruz' mesajı vereceğiz" 
KONAKLIYA NOTER OLACAK
Seçim öncesi taahhütleri olduğunu hatırlatan Şahin, "Noterimizi getirdik. Mahmutlar'a 6. Noteri getirdik. Temmuzda açılıyor. Nasıl Akdağ'ı tozlu raflardan indirdik,  bunun yazılarını takip ettik. İnşallah birlik beraberlik içinde Alanya'ya Akdağ'ı kazandıracağız. Şimdi inşallah Konaklı'ya da noteri kazandıracağız" dedi. 

SÖZÜMÜZÜN ERİ OLDUK
Kongre merkezi konusunda da açıklamalarda bulunam Şahin, "Konaklı'ya Yabancı Diller Okulu sözümüz vardı. Yabancı Diller Okulu ile Diş Hekimliği Fakültesi'ni kazandıracağız. Bunu Alanya dayanışmasıyla yapacağız. Konaklı'ya 1300 öğrenci ile başlayacağız. Biz her zaman sözümüzün eri olduk"diye konuştu. 
VERGİLER KOLAYLIK OLSUN
Toptancı Hal konusunda süreci hızlandıralım dedik. Hallerin birleşmesi gerekiyordu. Çiftçimiz ürünü daha farklı fiyata satma imkanı bulacak. Amacımız her zaman koordinasyonlu, uzlaşıcı birlik beraberlikiçinde Alanya'ya hizmet etmek. Yerel yönetimlere çağrıda bulunuyorum. Çöp, işgaliye, emlak vergisinde yardımcı olmaları gerekiyor. Destek olacaklarına da inanıyorum. O dükkanlar açık olsa 240 bin kişi evine ekmek götürmekte zorlanır mıydı? İnşallah sizlerin desteği ile bunları gündeme getireceğiz" 
HİLTON DÜZEYİNDE OTEL KAZANDI
Alanya'ya mutlaka bir marka otel kazandıracaklarını kaydeden Şahin, "Hilton Otel'in genel müdürü ile görüştük. Kıyıda yol varsa Hilton Otel olur dedi.  Alanyamıza inşallah Hilton ve onun düzeyinde otelleri getirmeye çalışacağız.  Yat limanının değişimi de en az marka otel kadar önemli" dedi.
 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.