banner247
banner174
banner113

Size bir dost tavsiyesi olsun!

banner106

CHP Alanya Belediye meclis üyesi Erkan Demirci, çevre yolunda incelemelerde bulunan Cumhur İttifakına seslendi

Size bir dost tavsiyesi olsun!

banner108
banner238
Demirci açıklamasında şunları söyledi.
Yapımı devam eden yeni çevre yolunun hem kenti hem de tarım alanlarını bölüp parçalaması vb. sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerini bir yana bırakırsak madem yapılıyor geri dönüşü olmayan yola girmeden önce benden dost tavsiyesi olsun:
Karayolları Antalya 13. Bölge Müdürlüğü kontrolünde yapım çalışmaları devam eden ve kısa zaman içerisinde Tosmur, 2021 yılında Kestel ve 2022 yılında Mahmutlar bağlantısının tamamlanacağı ifade edilen ( Daha önce bu çalışmalar 2019 yılında biteceği açıklanmıştı) çevre yolunun Oba yoluyla kesiştiği (Aşağı Oba mezarlığının önündeki mevcut kavşak) hemzemin kavşak, iş işten geçmeden (kavşak çevresi yapılaşmadan) karayolları standartlarına uygun olarak yer altına alınmalı ve bağlantı yolları için gerekli ilave kamulaştırmalar yapılarak yeniden projelendirilmelidir. Kavşak çevresinde yapılaşmalar henüz gerçekleşmemişken maliyeti arttıracağı kaygısıyla  kavşak düzenlemesi  yapılmaz ve hemzemin kavşakta ısrar edilirse ileride çok daha yüksek maliyetler karşımıza çıkacaktır.
Aynı şekilde  ALKÜ Cikcilli yerleşkesi ve Oba, Çıplaklı girişi için, Kestel küçük sanayi sitesi ve ALKÜ Kestel yerleşkesi için, Mahmutlar geçişi ve Hadim yolu bağlantısı için (yeni otogar için düşünülen alanla birlikte) Kargıcak D-400 sahil yolu bağlantısı için, Demirtaş şehir merkez bağlantısı için ve İmamlı'dan mevcut D-400 karayoluna bağlantı için en uygun kavşak çözümlemeleri maliyet boyutu değil, fayda boyutu esas alınarak yeniden irdelenmeli, en uygun trafik ışıksız kavşak çözümlemeleri üretilmeli ve bu kavşaklar şimdiden projelendirilmelidir.
Not: Kestel ve Mahmutlar'da yan yol ve kavşak düzenlemeleri üzerinde çalışıldığını biliyorum. Umarım maliyet kaygısı değil, trafik güvenliği kaygısı esas alınarak kavşak tipleri belirlenir. 
Ayrıca  Cikcilli, Oba, Kargıcak, Demirtaş ve İmamlı kavşak noktaları da bir an önce en uygun kavşak tipleri belirlenerek  projelendirilmelidir.
banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.