banner247
banner174
banner113

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar! İşte Antalya anket...

banner106

31 Mart yerel seçimleri için Gezici Araştırma Merkezi’nin yaptığı anket geçen günlerde herkesi şaşırtırken, AREA şirketinden de Ankara ve İstanbul için çok konuşulacak bir anket geldi.

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar! İşte Antalya anket...

banner108
banner238

Yerel seçimler sayılı günler kala araştırma şirketlerinin açıkladıkları anketlere yönelik dikkat arttı. AREA Araştırma Şirketi, 31 Mart yerel seçimleri öncesinde İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Trabzon, Erzurum, Manisa, Denizli ve Balıkesir'e ilişkin yerel seçim anketinin sonuçlarını açıkladı. 

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 2

Kamuoyu yoklaması, Türkiye genelinde NUTS2 bölge düzeyi 26 ilde 9-19 Mart 2019 tarihleri arasında 18 yaş ve üzeri 5.150 kişiyle yüz yüze anket yöntemiyle yapıldı. Ankette özellikle İstanbul ve Ankara sonuçları dikkat çekiyor. AREA manipülasyon yaparak Ankara ve İstanbul'da CHP adaylarını önde gösterdi. Herkes bu sonuçların doğruluğunu merak ederken diğer illerde ise durum pek farklı gösterilmedi. 

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 3

Toplam oylar üzerinden yapılan ankette, CHP ile İYİ Parti arasındaki Millet ittifakının Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ortak adayı Mansur Yavaş yüzde 44.3, Cumhur İttifakı'nın AK Partili Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mehmet Özhaseki yüzde 39.3 görünüyor. Geçerli oylar üzerinden yapılan ankette, Yavaş yüzde 51.8, Özhaseki yüzde 46 alıyor.Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 4

Toplam oylar üzerinden yapılan ankete göre, CHP ile İYİ Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ortak adayı CHP'li Ekrem İmamoğlu yüzde 44, Cumhur İttifakı'nın AK Partili  adayı Binali Yıldırım yüzde 42 görünüyor. Geçerli oylar üzerinden yapılan ankete göre, İmamoğlu yüzde 50.3, Yıldırım yüzde 48 alıyor.

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 5

İzmir'de CHP açık ara önde

İzmir'de toplam oylarda CHP adayı Tunç Soyer yüzde 53.9'da, AK Parti adayı Nihat Zeybekçi yüzde 32.8'de, geçerli oylarda Soyer yüzde 61.4, Zeybekçi 37.4'te gözüküyor.

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 6

Denizli ve Balıkesir'de İYİ Partili adaylar önde

Denizli'de toplam oylarda Millet ittifakı adayı İYİ Partili Ümit Bahtiyar yüzde 42.5, Cumhur İttifakı adayı Osman Zolan yüzde 39.2'de, geçerli oylarda Bahtiyar 50.4, Zolan 46.4'te seyrediyor.

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 7

Balıkesir'de toplam oylarda Millet ittifakı adayı İYİ Partili İsmail Ok yüzde 44.3, Cumhur ittifakı adayı AK Partili Yücel Yılmaz yüzde 39'da gözüküyor. Geçerli oylar üzerinden Ok'un oranı yüzde 52.2'ye, Yücel'in oranı 46'ya ulaşıyor.

Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 8

 Ankete göre CHP ayrıca İzmir, Aydın, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Hatay, Bursa, Tekirdağ ve Eskişehir’de, İYİ Parti ise Balıkesir ve Denizli’de önde.
Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 9

Cumhur İttifakının önde göründüğü şehirler şunlar:

Kocaeli, Sakarya, Samsun, Trabzon, Ordu, Erzurum, Kayeseri, Konya, Maraş, Antep, Urfa ve Manisa.


Son seçim anketi AREA'dan geldi seçime 5 gün kala bomba sonuçlar - Sayfa 10

HDP Diyarbakır’ı kaybetmiyor

 AREA Araştırma şirketi anketine göre HDP’nin Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediye başkanı adayları diğer adayların önünde görünüyor. (İnternethaber.com)

banner109
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.