banner247
banner174
banner113

Toklu: Parsel bazlı dönüşüm yeterli değil

banner106

Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, "Alanya’da binaların revize edilip yenilenmesi süreçlerini takip ediyoruz ama gönül ister ki bu çalışmalar parsel bazında değil, ada bazında olmalı” dedi.

Toklu: Parsel bazlı dönüşüm yeterli değil

banner108
banner238
Toklu, “Can kayıplarının olması bizleri derinden üzdü ama ilerleyen saatlere rağmen vatandaşların kurtarılması da umudumuzun artması ve moralimizin düzelmesine vesile oldu. İnşallah İzmir ile ilgili çalışmalarımızı da önümüzdeki günlerde ilçe teşkilatı olarak yapacağız. Bu deprem bir kez daha riskli binalarla ilgili çalışmaların yapılması gerektiğini gösterdi. Alanya’da bilindiği üzere birçok binanın tekrar revize edilip yenilenmesi gibi süreçleri yakinen takip ediyoruz ama gönül ister ki bu çalışmalar parsel bazında değil, ada bazında olmalı. Bu bundan sonra yapılacak binaların daha sağlıklı olması hem de bugüne kadar gelmiş olan çarpık yapılaşmanın bundan sonraki süreçte bir nebze de olsa düzenli şekilde olması adına önemli. Tüm kurumların, yetkililerin bu konu ile ilgili çalışmaları hızlandıracağını ümit ediyoruz. AK Parti İlçe Teşkilatı olarak bu konuda yapılması, hazırlanması gereken tüm raporları gerekli mercilere ileteceğimizi vatandaşlara duyurmak istiyoruz” dedi. 

DÖNÜŞÜM ADA BAZLI OLMALI
Alanya’daki kentsel dönüşümlerin parsel bazlı yerine ada bazlı olması konusunda yerel yönetimin bir yaptırımı olup olamayacağı da sorulan Toklu, “Bunların hukuki ve teknik sürecinin değerlendirilmesi ve bu yaptırımların temelinde hukuki ve teknik olarak bazı notlara değinmesi, ayaklarının üzerine basması gerekiyor. Aslında biz bunlara kentsel dönüşüm de diyemeyiz. Çünkü parsel bazında yapılan çalışmalar kentsel dönüşüm niteliğini kapsamamakta. Bunların minimum ada bazında yapılması ve yapılabiliyorsa ada bazından yapılacak çalışmaların vatandaşı teşvik edici noktalarda neler yapılabilir? Bununla ilgili çalışmalar yapabilir. Biz daha önceki dönemlerde meclis üyelerimizle bu konuyu defalarca istişare ettik. Önümüzdeki günlerde de bunlarla ilgili yapılabilecek bir şey varsa hem belediyeyle hem de diğer kurumlarla görüşmelerimizi gerçekleştireceğiz. Önemli olan insanları ada bazlı yapmaları için teşvik edici bazı şeylerin yapılması gerekiyor. İnsanların bir araya gelip daha büyük ölçekte binaları yenilemeleri, yapmaları önemli” 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.