banner247
banner174
banner113

Turizm bakanı Ersoy: İkinci dalga olayına inanmıyorum

banner106

Antalya’da bazı ülkelerin büyükelçilerinin katıldığı bir gezi düzenleyen Mehmet Nuri Ersoy, Covid-19’da ikinci dalga olcağına inanmadığını, Türkiye’nin 2023 turizm hedeflerine ulaşacağını söyledi.

Turizm bakanı Ersoy: İkinci dalga olayına inanmıyorum

banner108
banner238

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile birlikte Antalya’da bir basın toplantısı düzenledi.

‘’400 otel sertifika aldı’’

Şu ana kadar Türkiye’de 400 otelin ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ aldığını belirten Ersoy, tur operatörlerine de sertifika almış otellerin tavsiye edileceğini söyledi. Ersoy, bu yıl beklenen turist sayısı konusunda ise, "Bizim hedefimiz, belli bir rakama ulaşmaktan ziyade, turizm sektörünü yeniden devreye sokmak, otellerin yüzde 50'sini açabilirsek başlangıç için başarılı sayılırız." dedi.

‘’İkinci dalga olayına inanmıyorum’’

‘’Covid-19’da ikinci dalga olayına inanmıyorum’’ diyen Mehmet Nuri Ersoy,""Ben kişisel olarak ikinci dalga olayına inanmıyorum. 2023 hedefimiz 75 milyon turist 65 milyar dolarlık gelir ama 2021 için yapılan ilk rezervasyonlarla da zaten bu rakamların artacağını görüyoruz çünkü 2020 için rezervasyon yaptıran ve gelemeyenlerin hepsi bir sonraki yıla rezervasyonlarını aktardı. Çünkü insanlar gerçekten Türkiye'yi seviyor ve ülkemize gelmek istiyor. 2023 turizm hedefine ulaşmayı başaracağımızı düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.