banner83
banner174
banner113

Tutuklanan başhekimle ilgili iddialara cevap gecikmedi...

Ak Parti Alanya ilçe başkan vekili Mehmet Ali Kiriş, CHP Alanya ilçe başkanı Sefa Corbacının tutuklanan ALKÜ Hastanesi başhekimi ile iddialara cevap verdi

Tutuklanan başhekimle ilgili iddialara cevap gecikmedi...

banner108
banner238
İŞTE KİRİŞİN AÇIKLAMALARI
Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Bülent Adil Taşbaş’ın tutuklanması ile alakalı olarak devam eden bir yargılanma süreci vardır. Bu sebeple yargılanması devam eden bir soruşturma hakkında çok detaylı açıklama yapmak pek doğru değildir. Ancak kamuoyunun özellikle bilmesi gereken bazı hususlar vardır;

Şu an tutuklu durumda olan Taşbaş, Başhekim olmadan önce ALKÜ Tıp Fakültesi’nde 28 Haziran 2016 tarihinde göreve başlamış ve 7 Aralık 2017’de ise Tıp Fakültesi Dekanlığı görevine başlamıştır. Devlet Hastanemizin, Araştırma Hastanesi olması ile birlikte mevzuat gereği değişiklik yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Bu süreçte de Üniversitemiz bünyesinde akademik normlara uygun profesör mertebesinde tek hoca olarak Bülent Adil Taşbaş bulunmaktaydı. Gerek ALKÜ bünyesinde olması, gerekse de akademik yeterliliğe ve normlara uyması sebebiyle Üniversitemizin icazeti, Sağlık Bakanlığımızın da onayı ile Başhekimlik görevi kendisine getirilmiştir.

Ankara’da Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan her türlü atamada en ince ayrıntısına kadar güvenlik soruşturması yapılmış, liyakata ve yeterliliğine de bakılarak bu görev kendisine verilmiştir. Kaldı ki 2016 senesinden itibaren ALKÜ kadrosunda olan, 2017 senesinde Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan Taşbaş, her aşamada ayrı ayrı güvenlik soruşturmalarından geçmiştir.

Bu sebeple herhangi bir şekilde AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak olumlu veya olumsuz referans olmadığımız bu atamada, Sağlık Bakanlığımızın tasarrufuna itimat etmiş bulunmaktayız. En başta da belirttiğim gibi yargılanma sürecinde olan ve henüz neticesi alınmamış bir dava hakkında daha fazla konuşmak kişileri ve kurumları zan altında bırakacaktır. Ancak iyi bilinmesi gereken tek şey AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı olarak Sağlık Bakanlığımızca yapılan bir atamaya olumlu ya da olumsuz referans olmadığımızdır. Süreci ve yargının vereceği kararı hep birlikte takip edip, göreceğiz.
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.