banner245
banner174
banner113

Yalçın Bayer, Böcek'in Ak Parti'ye geçme ihtimalini yazdı

banner106

Hürriyet Yazarı Yalçın Bayer, bugünkü köşesinde yine Antalya Büyükşehir'i konu etti. Bayer, Böcek'in Ak Parti'ye geçme ihtimali olabileceğini de yazdı.

Yalçın Bayer, Böcek'in Ak Parti'ye geçme ihtimalini yazdı

banner108
banner238

İşte Yalçın Bayer'in o yazısı:

BÖCEK’İN GELGİTLERİ!

ABB Başkanı Muhittin Böcek, kamuoyuna yaptığı açıklamada öyle ifadeler kullanmış ki kimse bir netlik bulamadı. Böcek CHP’de görevine devam edecek mi, AKP’ye mi geçecek? Her şey olabilir diye düşünülebilir.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile sıcak ilişkileri var. Nitekim oğlunun bir internet sitesinde yer alan “Biz AKP’ye geçeceğiz, Mevlüt amcam yakın dostumuz” demesi bu konudaki ‘söylentileri’ güçlendiriyor.

Bu cümlesi ile ne demek istiyor? “Çalıştığım partimizin çatısı altında bulunan bazı menfaat gruplarının insan olmayı unuttuklarını gördüm. Ahlaki ve etik olmayan bir şekilde gelecek hesapları yaptıklarına şahit oldum” demesi, meclis üyelerini kızdırmaz mı?

Bazı partili arkadaşlarının “Böcek’ten her şey beklenir” demesi bir sürpriz beklentisi doğurur mu?

Bu kızgınlığı mıdır Böcek’in “CHP çatısı altında hizmet verdiğim 18 yıl boyunca, duyduğunuz güvene ve verdiğiniz sorumluluğa hiç ihanet etmedim. Gücümü Cumhuriyet’ten ve Atatürk’ten aldım” demesinin sebebi?

Ama şöyle bir cümlesi de var:

“Dün nasılsam, bugün de öyleyim. Ve yarın da, sizin bildiğiniz o insan olarak kalacağım. Aynı azim ve kararlılıkla, size ve Antalya’mıza hizmete devam edeceğim.”

Böcek’in açıklamasında genel sekreterin değiştirilmesi konusunda ayrı düştüğü Kılıçdaroğlu’ndan hiç söz etmemesi, esas dikkat edilecek nokta bizce.

Ne derler, en iyi savunma saldırma veya eleştiridir. Bu açıklamada bunu da görüyoruz. Yoksa günah mı çıkartmak istiyor? Bekleyeceğiz.

Halk sanatçısı Himmet CanızBöcek için yazdığı şiirinde “Artık sizi Mevlüt seçer” dedi.

Y.BAYER'İN YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

banner109
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.