banner83
banner174
banner113

Yücel: 4 yılda yaptığımız hizmet hangi belediye'de var?

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, onaylanan faaliyet raporunun ardından bir konuşma gerçekleştirdi

Yücel: 4 yılda yaptığımız hizmet hangi belediye'de var?

banner108
banner238

BAŞKAN YÜCEL, “ALANYA’NIN EN ÜCRA NOKTASINA HİZMET GÖTÜRÜYORUZ”
4 yıllık Alanya Belediye Başkanlığı görev süresi içinde meclis üyeleriyle uyum içinde çalıştıklarını söyleyen Başkan Yücel, Alanya adına alınacak yeni kararlarda da aynı uyumun devam etmesini diledi. Faaliyet raporu ile ilgili eleştirileri yanıtlayan Belediye Başkanı Yücel, Alanya Belediyesi’nin kendisinden 2 kat büyük belediyelerle kıstas edilmesi gerektiğini belirtti. Başkan Yücel, “Merkeze hizmet etmek kolaydır. Biz, merkezle birlikte 84 yayla, 17 belde, 68 köye hizmet ediyoruz. Alanya’da birçok kişinin hem merkezde hem beldede hem de yaylada evi vardır ve hepsine de aynı şekilde hizmet verilmesini ister. Biz Alanya’nın en ücra noktasına kadar hizmetlerimizi götürüyoruz.” dedi.
“ANTALYA’NIN YATIRIM BÜTÇESİ EN BÜYÜK BELEDİYESİYİZ”
“Alanya Belediyesi, 4 yılda üreten, ürettikçe güçlenen ve güçlendikçe daha çok büyüyen bir belediye oldu.” şeklinde sözlerini sürdüren Belediye Başkanı Yücel, “Bu yıl yatırım bütçemizi yaklaşık 85 Milyon TL’ye çıkarttık. Büyükşehir Meclisi’ne katılan arkadaşlarımız bilir, Alanya Belediyesi Antalya’nın en büyük yatırım bütçesine sahip belediyesidir.” diye konuştu.
“UYGULADIĞIMIZ SOSYAL PROJELER AVRUPA ÜLKELERİNDE YOK”
Alanya Belediyesi’nin sosyal projelerle örnek bir belediye olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Yücel, “Alanya Belediyesi bölgede en iyi yapılanan ve en kurumsal belediyedir. Alanya Belediyesi’nin engellilerle ilgili uygulamalarının yüzde 50’si Avrupa’daki kentlerde bile yok. Sosyal projelerle en uzak köşedeki engelli, yaşlı, hasta ve yardıma muhtaç insanımıza ulaşıyoruz.” dedi.
“4 YILDA YAPTIĞIMIZ HİZMETLER HANGİ BELEDİYEDE VAR?”
Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi, kurduğu Güneş Enerji Santraliyle kendi elektriğini üretiyor. Maden Kalker Ocağı, en modern asfalt plenti, kendi bitkimizi çiçeğimizi ürettiğimiz park bahçeler seramız hangi belediyede var? Büyükşehir Belediyesi’ne “sizin yükünüzü alalım, sizin yaptığınız hizmetlere destek verelim” diyen hangi belediye var? Aldığımız borçta belli, ödediğimiz rakamlarda belli, yaptığımız işlerde belli.”
“CENAZE HİZMETLERİ BİNASINA ALANYA’NIN İHTİYACI VAR”
Bazı hizmetlerle ilgili eleştirileri de yanıtlayan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Alanya’nın cenaze hizmet yerine ihtiyacı vardı, O’nu da yaptık. Günde 110-180 arasında cenaze oluyor. Hizmete açacağımız cenaze hizmet yerinde 12 morg var. 300 nüfuslu Alanya için elzem olan bir yer burası. Çıplaklı’da Kapalı Hayvan Pazarı kurduk. Yine Antalya bölgesinde Burdur’dan başka kapalı hayvan pazarı olan belediye yok.” şeklinde konuştu.
BAŞKAN YÜCEL’DEN TEŞEKKÜR
“Yaptığımız hizmetler aynı zamanda tüm meclis üyelerinin, tüm belediye personelimin, tüm Alanya’nındır” diyen Başkan Yücel, destekleri için meclis üyelerine ve Alanya halkına teşekkür etti. Başkan Yücel, yaptıklarımız da yapacaklarımız da bu kaynaklarla yapılabilecek maksimum işlerdir. Alanya’ya hizmet etmek için çalışan tüm belediye personelime de ayrıca teşekkür ediyorum.” dedi. 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.