banner113

Alanya'daki düzenlenen Karabağ zafer kupası şampiyonu İsrail oldu

banner106

2. Karabağ  Savaşı’nda kazanılan zafere armağan edilen “Karabağ Zafer Kupası" Alanya Milli Egemenlik Plajı’nda 6-7 Kasım 2021 tarihinde yapıldı. Turnuvada 2 gün boyunca 10 ülkenin footvolleycileri mücadele etti.

Alanya'daki düzenlenen Karabağ zafer kupası şampiyonu İsrail oldu
08 Kasım 2021 Pazartesi 08:48

banner108
banner238

Uluslararası  Footvolley Turnuvası; Azerbaycan Halklar Dostluğu Derneği, Azerbaycan FutNet Federasyonu, Dünya Footvolley Federasyonu ve Azerbaycan Diaspordan Sorumlu Devlet  Komitesi'nin desteği ve Alanya’nın ev sahipliğiyle gerçekleştirildi. Turnuvada Azerbaycan, Brezilya, Almanya, Ukranya, Avusturya, Türkiye, Rusya, İsrail, Fransa ve Hollanda footvolleycileri ödül için yarıştı.

Üçüncülük maçı Ukrayna ve Brezilya takımları arasında yapıldı. 2-0 lık bir galibiyetle üçüncü Ukrayna takımı oldu. İsrail ile İspanya arasında gerçekleştirilen final maçında ise İsrail 2-1 yenerek birincilik kupasını kazanan takım oldu. Dereceye giren takımlara ödüllerini Azerbeycan Footvolley Federasyonu Başkanı Uysal Halilov, Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur, Azerbaycan Halklar Dostluğu Derneği Başkanı Lale Hasanova, Eski MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, Diaspora Bakanlığı Temsilcisi Fuat İsmailoğlu ve Uluslararası bir organizasyonunu Alanya’ya kazandıran eski Türkiye Plaj Futbolu Milli Takım Antrenörü Adil Müftüoğlu verdi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.