banner113

Bisiklet Federasyonuna tekrar aday

banner106

Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun önceki dönem başkanı Emin Müftüoğlu, gerçekleştirilecek olan genel kurul için yeniden aday oldu.

Bisiklet Federasyonuna tekrar aday
15 Ekim 2021 Cuma 12:32

banner108
banner238

Geçtiğimiz yıllarda yoğun mesleki faaliyetleri nedeniyle, emek harcadığı bisiklet sporundaki gelişmeleri dışarıdan izleme imkânı bulduğunu hatırlatan Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun önceki dönem başkanı Emin Müftüoğlu, “Olimpiyat Oyunları ve Dünya Şampiyonaları da dahil, önemli müsabakalarda protokolde yer aldım ve ülkemizi temsil ettim, diğer yandan yerel takımlar ve antrenörlere destek vererek, bisiklet dostu otel sertifikası gibi girişimler ile ulusal düzeyde bisiklet altyapısına elimden geldiğince destek olmayı sürdürdüm” dedi. 

SEVİYE YÜKSELTME SÖZÜ
Seçim döneminde adaylığı açıklamayı bir sorumluluk olarak gördüğünü kaydeden Emin Müftüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yıllar içinde Olimpiyat oyunları, Avrupa şampiyonalarında kürsü hedefimizde yaklaşmamız gerekirken, sporcu sayımızın azalması, yarışların sayı ve nitelik olarak istenilen seviyede olmaması hatta iptal edilmesine; sporcularımızın ve antrenörlerimizin gelecek ile ilgili ümitsizliğe kapılmasına neden olan bu olumsuz gidişata karşı önlem almak zorundayız. Yeni dönemde bisiklet ailesi olarak  hep birlikte hatalardan ders çıkarmalı, kimseye haksızlık yapmadan var gücümüzle bisiklet sporunun kalkınması için birlikte çalışmalı, yeni başarılara imza atmalıyız. Göz bebeğimiz olan yol ve dağ bisikletinde istenilen düzeye gelemediğimiz gibi dünyadaki gelişmeleri izlemede de yetersiz kalındığını üzülerek görüyorum. Değerli bisiklet ailesi, kıymetli basın mensupları, bugün önümüzdeki 4 yıllık seçim dönemi için adaylığımı açıklarken, sahip olduğumuz tecrübeyi kullanarak sizlerin desteği ile bisiklet sporuna hizmet etmeye talip olduğumu içtenlikle belirtmek isterim. Türk bisikletini hak ettiği seviyeye taşımak için şahsım ve yönetim kurulundaki arkadaşlarım adına elimizden gelen gayreti göstereceğimiz konusunda da sizlere söz veriyorum. Hedefimiz sizlerin de desteğiyle birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhuyla bisiklet sporunda yeniliklere imza atmak, sporumuzu ve sporcumuzu zirveye taşımak olacaktır.” 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.