banner113

ALANYA'DA EŞİNİ ÖLDÜREN VE SONRA İNTİHARA KALKIŞAN KOCANIN CEZASI VERİLDİ

banner106

Alanya’da eşini tüfekle öldürdükten sonra intihara kalkışan sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Son sözü sorulan sanık Yahya Yılmaz, pişman olduğunu söyleyerek, “Eşimi de kaybettim, çocuklarımı da kaybettim” dedi.

ALANYA'DA EŞİNİ ÖLDÜREN VE SONRA İNTİHARA KALKIŞAN KOCANIN CEZASI VERİLDİ
11 Kasım 2022 Cuma 16:37

banner108
banner238

Alanya 2’inci Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında maktül ve çocuklarının avukatı Hasan Kutluay, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan avukatı Ayşe Doğan, sanık avukatı Mehmet Ali Kospınar hazır bulundu. Sanık Yahya Yılmaz tutuklu bulunduğu cezaevinden duruşma salonu getirildi. Söz alan maktülün ve sanığın kızları S.Y, malvarlıklarının annesinin üzerine olmasının gerekçesinin babası Yahya Yılmaz’ın sabıkalı olması olduğunu belirterek, “Anneme kredi çektirdi. Benim üzerime de 3 adet kredi var. Onları ödüyorum. Annemin üzerine olan evin tapusunu boşanmak için halam üzerine geçirilmesini şart koştu. Bende ya benim ya da erkek kardeşimin üzerine geçirilmesini söyledim. Parayı önemsemeyen biri değil. Sevgi böyle şey değil” dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Ayşe Doğru, tasarlayarak öldürme suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını, hak tahrik indirimi uygulanmamasını, sanığın geçmişinin göz önünde bulundurulmasını talep etti.

2006 yılında eşinin kendisini aldattığını bu yüzden eşinin ağabeyi ile kavga ettiğini söyleyen sanık Yılmaz, davanın uzlaşmaya gittiğini belirtti. Eşi defalarca kendisini aldattığını belirten sanık Yahya Yılmaz, son aldatılmasında eşinin kendisine yalvardığını söyleyerek, “Kızıma annesini çok sevdiğ onsuz yapamadığımı söyledim. En son M.B., olayında beraber karakola giderek şikayetçi olduk. Eşim Gönül Yılmaz, ifadesinde ‘M.B.’nin beni eşim dükkanına yasaklı madde koymakla tehdit etti. Bu yüzden fotoğraflarımı gönderdim’ şeklinde ifade vereceğini söyledi. Ben faturaları karıştırırken karakolda verdiği ifadesini gördüm. İfadesinde ‘Fotoğrafları kendi rızamla gönderdim. Şikayetçi değilim’ dediğini görerek kendisini aradım. Telefonda bana ‘Sen kim oluyorsun. Seni adam etmesini bilirim’ demesi üzerine kendimi kaybettim. Olayın nasıl gerçekleştiğini hatırlamıyorum. Eşim yerde ‘Yahya’ dediği sıra kendime geldim. Kendimi de vurmak istedim. Çok pişmanım. Keşke burada olmasaydım. Eşimi de kaybettim. Çocuklarımı da kaybettim” diye gözyaşlarına hakim olamadığı görüldü.

Olayların ardı ardına geliştiğini belirten sanık avukatı Mehmet Ali Kospınar, "Seni adam etmesini bilirim’ lafıyla sinirle ateş ediyor. Haksız tahrikle işlenmiştir. Kendisini de öldürmeye çalışmıştır. Son derece üzgündür” dedi. 

Kısa bir aranın ardından mahkemeye heyeti kararı açıkladı. Mahkeme eş kasten öldürme suçundan sanık Yahya Yılmaz’ın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına karar vererek ceza indirimi uygulamadı

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.