banner83
banner174
banner113

Alanya da sevgililere müebbet

Alanya'da 59 yaşındaki Turhan Çalışkan'ı öldürdükleri iddiasıyla yargılanan eşi 40 yaşındaki Zehra Çalışkan ve sevgilisi 44 yaşındaki Selahattin Yılmaz ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çaptırıldı.

Alanya da sevgililere müebbet

banner108

CİNNET İDDİASI
Alanya 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde önceki gün görülen karar duruşmasında tutuklu sanıklar Zehra Çalışkan, Selahattin Yılmaz ve Süleyman Erdem mahkemede avukatları ile birlikte hazır bulundu. Zehra Çalışkan, duruşmada son sözü sorulduğunda boşanma aşamasındaki eşini cinnet geçirerek öldürdüğünü iddia etti. Mahkeme tasarlayarak kasten öldürme suçundan iki sevgili olan Zehra Çalışkan'a ve sevgilisi Selahattin Yılmaz'a ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası İle cezalandırılmasına karar verildi. Kocasını öldüren kadın ile sevgilisine yardım ettiği için yargılanan Süleyman Erdem ise beraat etti.

OLAYIN GEÇMİŞİ
Turhan Çalışkan'ın cesedi 18 Şubat'ta ormanlık alanda odun toplayan bir kişi tarafından dere yatağında buluşmuştu. Kan donduran ifadelere göre, katilleriyle ormanlık alanda piknik yapıp alkol alan Turhan Çalışkan, eşi Zehra Çalışkan tarafından fare zehri ile zehirlendi. Dere yatağına atılan Çalışkan'ın öldüğünden emin olmak isteyen şüpheliler kafasına taşla vurdu. Zehra Çalışkan eşi hakkında kayıp başvurusunda bulundu.
Mehmet AL
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.