banner113

ALANYA KALESİNDE ÖLÜ BULUNAN ELİF'İN BABASI KONUŞTU: KATİL VARSA ALANYA BAŞINA YIKILACAK!

banner106

Alanya Kalesi’nde ölü bulunan 32 yaşındaki Elif Emeksiz'in babası İbrahim Emeksiz kızı için kendisine gelen bilgileri biriktirip Emniyete gideceğini söyledi.

ALANYA KALESİNDE ÖLÜ BULUNAN ELİF'İN BABASI KONUŞTU: KATİL VARSA ALANYA BAŞINA YIKILACAK!
07 Aralık 2022 Çarşamba 10:32

banner108
banner238GÖZYAŞLARI İÇERİSİNDE DEFNEDİLDİ
Alanya Kalesi yamacında geçtiğimiz pazar günü 32 yaşındaki Elif Emeksiz'in cesedi bulunmuştu. Ceset 50 metre aşağıdan itfaiye ekiplerince çıkartılmıştı. Elif'in cesedi Antalya Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edilmişti. Emeksiz’in cenazesi önceki gün Alanya Belediye Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından 18 yıl önce trafik kazasında ölen 8 yaşındaki kız kardeşi Ebru'nun yanına gözyaşları arasında defnedilmişti.


KİMİN BAŞINA YIKILIRSA YIKILSIN
Alanya'da ikamet eden baba İbrahim Emeksiz, kızının ölümünün ardından açıklamalarda bulundu. Emeksiz, "Olaylar birbirine benziyor. O dönemde (2004) de katil belli değildi. O zaman kamera yoktu. benikimöldürdü.com adlı internet sitesini hazırlattım. 18 yıl geçti. Ne haber var ne soran var. Hiçbir şeyden haberim yok. O kızın (Ebru) katili böyle yandı bitti. Şimdiki olayın içinde eğer bir katil varsa Alanya onun başına yıkılacak ama bulunacak. Kimin başına yıkılırsa yıkılsın ama bulunsun. Yoksa yapacak bir şey yok. Ben bu acıyı da çekeceğim” dedi.


KİMSEYİ SUÇLAMIYORUM
Kızı Elif Emeksiz’in ölümü ile ilgili şüphelerinin devam ettiğini ifade eden acılı baba İbrahim Emeksiz, "Şüpheli yaklaşacağım. Ama kimden şüpheleneceğimi bilemiyorum. Kimseyi suçlayamıyorum. Adli tıp raporunu alamadım. Tıp raporunu kim ne kadar bekleyebilir? Kanayan yaraya iyice elimi soktum. Bakalım ne olacak. Ya çıkacak ya çıkacak. Ben önceki çocuğun mezarına girdim. Ellerimle çocuğumu çocuğumun üzerine koydum. Bunu hangi baba yapabilir? Birisine kimse katlanamazken ben ikisine katlanıyorum. Ben bir şey yapamıyorum. Sadece konuşabiliyorum. Elimden bir şey gelmiyor. 


AYNI MEZARA KOYMAK ZOR OLDU
İkisini aynı mezara koymak zor oldu. Zaten kız kardeşini de çok severdi. Çok düşünüp alınmış bir karardı. Şimdi ikisi bir yerde. Ömrüm inşallah olmaz da ben de gireyim yanlarına üçüncü kişi olayım. Çıkmak istemedim. Şu anda sonuç yok. Emniyete gitmedim yapabileceğim şeyler var. Bana yavaş yavaş bilgiler de geliyor. Ben bunları biriktirip emniyete gideceğim. Tek başıma yapacağım bir şey yok. Gerekli yerlere gideceğim” diye konuştu.


NE İSTERLERSE YAPMAYA HAZIRIM
18 yıl önce trafik kazasında ölen kızının dosyası açılıp araştırma yapılırsa bu acıyı unutmuş gibi olacağını söyleyen Emeksiz, “Ebru’ya görevim vardı. Bir babamın görevi. Kızım bak buldum senin kanın yerde kalmadı gibi. Kızım en azından rahat yatsın. Emniyet yeter ki bulsun. Ne isterlerse yapmaya hazırım"  Mehmet AL-Gerçek Alanya Gazetesi


 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.