banner113

ALANYA POLİSİ, EVDEN HIRSIZLIK OLAYLARINA MARUZ KALMAMAK İÇİN VATANDAŞLARA ŞU UYARILARI YAPTI

banner106

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü evden hırsızlık olaylarına maruz kalmamak için vatandaşları uyardı. Emniyetten yapılan açıklamada "Evinizin zilini çalarak apartmanda oturmadığını bildiğiniz kişileri size soran şahısları, eşkâlleri ile birlikte polise bildirin” uyarısında bulundu.

ALANYA POLİSİ, EVDEN HIRSIZLIK OLAYLARINA MARUZ KALMAMAK İÇİN VATANDAŞLARA ŞU UYARILARI YAPTI
02 Haziran 2022 Perşembe 12:32

banner108
banner238

Ne kadar önlem alındığı düşünülse de hırsız ya da hırsızlar vatandaşların evlerine girerek para ya da eşya çalabiliyor. Yaşanabilecek hırsızlık olaylarının önüne geçmek isteyen Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü vatandaşlara uyarılarda bulundu. Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada vatandaşlara şu uyarılarda bulundu:
Evinizden çıkmadan önce kapı ve pencerelerinizin kilitli olduğundan emin olun. Evinizden uzun süre ayrıldığınızda, size ulaşabilmeleri için kapı komşunuz adres ve telefon numarası bırakın.Değerli eşya ve mücevherlerinizi yanınıza alın.Evinizin zilini çalarak apartmanda oturmadığını bildiğiniz kişileri size soran şahısları, eşkâlleri ile birlikte polise bildirin. Kapı ziliniz çaldığında, kapınızı açmadan önce mercekten bakmayı ihmal etmeyin. Evinize çelik kapı taktırman ve alarm sisteminden faydalanmanız, hırsızlar açısından caydırıcı etki bırakacağından mümkünse bu tedbirleri alın. Evinizden kısa süre ayrılacağınızda bir lambanızı açık bırakarak ve kapı önünde bir ayakkabı bırakarak evinizde birinin olduğu izlenimi verin. Bu şekilde hırsızların girmekten çekineceği bir evini olacaktır.Ziynet eşyalarınızı yatak odanızda veya oturma odasında muhafaza etmeyin. Zira bu odalar hırsızlar açısından en çok rağbet gören ve hırsızlık yapılan odalardır. Evinize herhangi bir bahane ile (seyyar satıcı, dilenci, bohçacı vs.) girmek isteyen şahısları evinize almayın. Çok kısa bir süre evinizden
ayrılacağınız zamanlarda bile kapınızı kilitlemeyi ihmal etmeyin. Evinizin kapı ve pencereleri açık bir şekilde yatmayın. Evinizi hırsızlığa karşı sigorlatın.
 

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.