banner83
banner174
banner113

Antalya plajlarında sıcak hava yoğunluğu

Hava sıcaklığının 38 derece ölçüldüğü Antalya'daki plajlarda yoğunluk yaşanıyor.

Antalya plajlarında sıcak hava yoğunluğu

banner108
banner238
Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği kentte, yerli ve yabancı turistler, plajlara, park ve bahçeler ile mesire alanlarına akın etti.
Dünyaca ünlü Konyaaltı sahili ile Lara plajlarında yoğunluk oluşturanlar yüzerek serinlemeye çalıştı. Bazı tatilciler ise plajlarda çadır kurdu.
Çocuklar, kuğu, kurbağa, ördek, flamingo figürlerindeki deniz yataklarında eğlenceli dakikalar geçirirken, bazı çocukların da süs havuzlarına girdiği görüldü.
Hava sıcaklığının 38, deniz suyu sıcaklığının ise 27 derece ölçüldüğü Antalya'da, bazı vatandaşların deniz şemsiyeleriyle yürüyüş yapması ilginç bir görüntü oluşturdu.
Muratpaşa ilçesindeki falezlerde kurulan plajlara ilgi gösterenler de kayalıklardan denize atlayarak yüzme keyfi yaşadı.
Her yıl milyonlarca turistin ziyaret ettiği Antalya'daki tarihi ve turistik mekanlarda, özellikle görsel şölen sunan şelalelerde yoğunluk yaşandı.
Alanya ilçesinde ise Kleopatra, Damlataş ve Keykubat plajlarında çok sayıda yerli ve yabancı turist denizin keyfini çıkardı.
Alanya Kalesi'ne çıkanlar ise buradan manzara izlemeyi tercih etti.
Sıcaklık mevsim normallerine inecek
Meteoroloji 4'üncü Bölge Müdür Yardımcısı Ömer Faruk Kaya, bölgede hava sıcaklığının mevsim normallerinin 7 derece üzerinde seyrettiğini söyledi.
Yarından itibaren bölgede sıcaklıkların mevsim normallerine düşmesini beklediklerini aktaran Kaya, "Sıcaklığın 32-34 derece seviyelerine inmesini bekliyoruz. Hafta sonuna kadar da sıcaklığın normal seyretmesini tahmin ediyoruz." dedi.

 
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.