banner245
banner174
banner113

Belçikalı vatandaş şifayı ALKÜ'de buldu. Vücudundan tam 7.1 kilo ağırlığında kitle çıktı!

banner106

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi doktorları, Alanya’da yerleşik olarak yaşayan 64 yaşındaki Belçika vatandaşı hastanın vücudundan 7.1 kilo ağırlığında kitle çıkararak bir başarıya daha imza attı.

Belçikalı vatandaş şifayı ALKÜ'de buldu. Vücudundan tam 7.1 kilo ağırlığında kitle çıktı!

banner108
banner238

Alanya’da yerleşik olarak yaşayan 64 yaşındaki Belçika vatandaşı kadın hasta vücudundaki şişkinliğin artması ve karın ağrısı şikayetiyle Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Yapılan tetkikler sonucunda sol yumurtalıklarında kitle tespit edilen yerleşik yabancı acil olarak ameliyata alındı. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erdoğan Aslan’ın üstlendiği ameliyatta 7.1 kilo ağırlığında kitle çıkarıldı. Kitle kapsülünün zarar görmeden başarılı bir şekilde çıkarıldığını belirten Prof. Dr. Erdoğan Aslan, kitlenin patoloji servisine gönderilerek sonucun çıkmasının beklendiğini ifade etti.

YERLEŞİK YABANCILAR VE TURİSTLER TÜRK HEKİMLERİNE EMANET


Jinekoloji-Onkoloji ameliyatlarının ALKÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde rahatlıkla yapıldığına değinen Aslan, “25 yıllık meslek hayatımda birçok kez bu tür vakalar ile karşılaştım. Bu tür operasyonları başarıyla gerçekleştirebiliyoruz. Alanya’mızda yaklaşık olarak 30 bin yerleşik yabancı vatandaş ikamet ediyor. Yerleşik yabancı vatandaşlar kendi sağlık sorunlarını çözmek için güvenilir bir sağlık hizmeti arıyorlar. Buldukları bu güvenilir sağlık hizmetlerini birbirlerine kurdukları haberleşme ağı ile aktarıyorlar. Dolayısıyla güven duydukları yerde yaşam sürdürüyorlar. Bunun içindir ki, yerleşik yabancılar ve turistler biz Türk hekimlerine emanet.” şeklinde konuştu.

YAPILAN TEDAVİLER SAĞLIK TURİZMİ İÇİN ÖNEMLİ

Gerçekleşen operasyonlarla Türk hekimlerine güvenin daha da artırdığını belirten Aslan, sağlık turizminin gelişmesi açısından önemli bir nüve oluşturduğunu ifade ederek, “Buradaki yerleşik yabancıları iyi tedavi ettiğimizde turizm mevsiminde bu insanların çok sayıda arkadaşları, vatandaşları turistik amaçlarla ülkemize geliyor. Kendi ülkelerinde çözemedikleri sağlık problemlerini bizler burada güzel ve güçlü alternatiflerle çözümlüyoruz. Sağlık turizmi için yapılan tedaviler önemli bir katkı sunuyor.” dedi. 
banner109
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.