banner247
banner174
banner113

Bentour'un Ceo: Çavuşoğlu'nun Almanya temasları etkili oldu

banner106

Almanya'nın, Alman halkının Türkiye'nin kıyı bölgelerinde tatil yapabilmesi için geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye ile çalışmak istediği belirtildi.

Bentour'un Ceo: Çavuşoğlu'nun Almanya temasları etkili oldu

banner108
banner238

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas'ın görüşmesinde, Alman turistlerin Türkiye'nin kıyı bölgesinde tatil yapabilmesi için iki ülkenin birlikte çalışması konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi.Maas, ''Geçen yıl uyguladığımız ve başarılı olduğumuz model temelinde bu sene de birlikte çalışmayı sürdüreceğiz.'' dedi.
DİREK TURİZM BÖLGELERİ
Alman medyasında yer alan haberlere göre, Bakan Çavuşoğlu ile gerçekleştirdiği görüşme sonrası Maas, ''Yaz aylarında tatilin mümkün olmasını istiyoruz.'' dediği belirtildi. Maas'ın, Türkiye tatili konusundaki yaklaşımının geçen yılki, (Almanya'dan direkt turizm bölgelerine koridor açılması) ile aynı olduğu ifade edildi. Alman hükümeti geçtiğimiz yılın ağustos ayında Antalya, Aydın, İzmir ve Muğla'daki havalimanlarını muafiyet kapsamına almış ve bu havalimanlarına Almanya'dan turist gelişi sağlanmıştı. Almanya'dan Türkiye'ye turist gelişinin ne zaman başlayacağı henüz netleşmese de, bu konuda güçlü bir niyet olduğu ortaya çıkmış oldu.
BENTOUR CEOSU UĞUR: ZİYARETÇİ KABUL LİSTESİ
Konuyla ilgili olarak değerlendirmede bulunan Bentour CEO'su Deniz Uğur, Türkiye'nin bir an önce ziyaretçi kabul etme kriterlerini açıklaması gerektiğini belirtti. Uğur, ''Aşı olanlardan Türkiye'ye girişte test istenip istenmeyeceği hala belli değil. Diğer destinasyonlar bu konuda net açıklama yaptılar. Alman medyası şu anda ülkelerin ziyaretçi kabul etme kriterleri ile ilgili liste yapıyor ancak Türkiye 'herkesten PCR testi istiyor' şeklinde listelenecek. Türkiye'nin aşı olanlardan PCR testi istemeyeceğini açıklaması lazım'' dedi.
BAKAN ÇAVUŞOĞLU'NUN TEMASLARI ETKİLİ OLDU
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Almanya'daki temaslarının etkili olduğunu ifade eden Deniz Uğur, ''Almanya'da herkes tatile gitmek istiyor. Rezervasyon sayıları da giderek yükseliyor. Bu hafta rezervasyonlar iki katına çıktı. Biz aşı olanlardan test istemeyeceğimizi açıklarsak rezervasyonlar bize dönecek. Zaten Almanya da, aşı olanları ülkeye dönüşte karantinadan muaf tutacak.'' dedi. 

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.