banner247
banner174
banner113

GALİP DERE HALK PLAJI YAZ SEZONUNA HAZIR

banner106

Alanya Belediyesi sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çeviren çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda belediye binası arkasında yer alan Galip Dere Halk Plajında kapsamlı temizleme çalışması yapıldı.

GALİP DERE HALK PLAJI YAZ SEZONUNA HAZIR

banner108
banner238
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışma kapsamında halkın yaz döneminde yoğun olarak kullandığı Galip Dere Plajı’nda kumların elenerek temizlenmesi sağlandı. Yaz sezonunun gelmesiyle çalışmaların hızlandığı plajda 30 işçi ile 2 gün boyunca yoğun bir mesai harcandı.

ÜCRETSİZ ŞEZLONG VE CANKURTARAN HİZMETİ VERİLİYOR
Galip Dere Plajında kum çalışması sonrasında da hazırlıklar devam edecek ve en kısa sürede kullanıma açılacak. Yaz sezonunda şemsiye, şezlong hizmetinin ücretsiz verildiği plajda cankurtaran ve plaj görevlileri de hizmet verecek.
“TEMİZ VE GÜVENLİ BİR PLAJ OLUŞTURUYORUZ”
Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa yaptığı açıklamada vatandaşlara temiz bir ortamda plaj kullanım alanı oluşturmak için titiz bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Çapa, personellerin bu amaçla sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde titizlikle çalıştığını söyledi.
COVID-19 KURALLARI GEÇERLİ OLACAK
Hayatın her alanında uygulanması gereken maske, mesafe, hijyen kurallarının Galip Dere Halk Plajında da uygulanacağını, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da plajın pandemi koşulları için yönetmeliklerde belirlediği şekilde hazırlanacağını belirtti.
PLAJLARIMIZI TEMİZ TUTALIM
Galip Dere Halk Plajı sosyal mesafenin korunacağı, cankurtaran faaliyetinin tüm gün verildiği, gerekli uyarı ve bilgilendirme levhaları ile halkın bilgilendirileceği güzel bir plaj halinde sezona hazırlanıyor. Müdür Çapa, vatandaşların da duyarlı davranarak çöplerini sahillere atmamaları konusunda uyarıda bulundu.
 
banner109
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.