banner245
banner174
banner113

Kaymakam Ürkmezer: Alanya'da hafta sonu yoğun bir denetim olacak!

banner106

Alanya ilçesi Pandemi değerlendirme toplantısı Kaymakam Dr Fatih Ürkmezer başkanlığında yapıldı. 

Kaymakam Ürkmezer: Alanya'da hafta sonu yoğun bir denetim olacak!

banner108
banner238
BİLGİLEDİRİLDİ
Kaymakam Ürkmezer’in yanı sıra Belediye Başkanlığı, Emniyet, Jandarma, İlçe Sağlık, Milli Eğitim, Tarım, Müftülük ve Salgın Denetim Birim Amirlerinin katıldığı toplantıda ilk olarak Sağlık Müdürü Dr Nadir Aldemir tarafından Covid-19’un Alanya’daki durumu ve yapılan tespit, teşhis ve filyasyon çalışmaları hakkında sunum yapıldı. Ardından Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığınca belirlenen ölçütler çerçevesinde yapılan denetimler ile ilgili sunum ve bilgilendirme yapıldı. 
ŞEHRİMİN DURUMU KONUŞTU
Toplantı hakkında bir açıklamada bulunan Kaymakam Ürkmezer “Covid-19 salgınının Şehrimizdeki durumuyla ilgili bir toplantı yaptık. Başta Sağlık Müdürlüğü olmak üzere tüm birimlerimiz hastalığa yakalanan kişi sayısını azaltmak üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Bir yandan da aşılama çalışmalarımız Sağlık Bakanlığınca belirlenen kriterler çerçevesinde devam ediyor. 
HAFTA SONU DENETİM
Hafta sonu kısıtlamaları da şehrimizde devam ediyor. Gerek hafta içinde gerekse hafta sonunda tüm birimlerimizce denetimlerimiz de devam edecek. Vatandaşlarımızın hastalıktan korunmasını temin için başta vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunabileceği Pazar yeri, alışveriş yerleri, toplu ulaşım araçları olmak üzere tüm iş ve işletmeler denetlenmeye devam edecek. Herkes için bir zorunluk olan maske takmayı temin içinde maske denetimlerimiz artarak devam edecek. Özellikle hafta sonları tüm ekiplerimiz şehrimizin her bir tarafında hafta sonu kısıtlamalarına yönelik denetimlerini artıracaklar. Vatandaşlarımızın da hem kendi sağlıkları hem de çevrelerindeki insanların sağlıkları için kurallara uymalarını ve maske mesafe ve temizlik uygulamalarını sıkı sıkıya takip etmelerini istiyoruz” dedi.

 
banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.