banner113

TÜRKLER, PAYALLAR VE KONAKLI BİSİKLET YOLU PROJESİ’NDE HAFRİYAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

banner106

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in büyük önem verdiği bisiklet yollarına bir yenisi daha ekleniyor. Batı bölgesinde Türkler-Payallar-Konaklı Mahalleleri arasındaki 4 km’lik sahil bandında gerçekleştirilecek proje için çalışmalara başlandı.

TÜRKLER, PAYALLAR VE KONAKLI BİSİKLET YOLU PROJESİ’NDE HAFRİYAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI
14 Eylül 2022 Çarşamba 19:12

banner108
banner238


Geçtiğimiz günlerde Ankara İlbank ve Alanya Belediyesi’nin müşterek kontrollüğünde yer teslimi yapılan Türkler-Payallar-Konaklı mahalleleri arası 4000 metre uzunluğundaki bisiklet ve yeşil yürüyüş yolu projesinde hafriyat çalışmalarına başlandı. Fen İşleri ekiplerince yürütülen çalışmalarla sahil bandında dolgu çalışmaları yapılıyor.

BATI BÖLGESİNİN CAZİBESİ ARTACAK

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bu projemizin batı bölgemizin adeta çehresini değiştireceğine inanıyorum. 4 km’yi kapsayan projemizde Türkler, Payallar, Konaklı bölgemizde sahil boyunca 240 cm genişliğinde gidiş-dönüş bisiklet yolu yapılacak. Bisiklet yolunun deniz tarafına 1440 m yeşil yürüyüş yolu, dinlenme terasları, fitness aletleri, oturma bankları, ağaçlandırma çalışmaları ile sosyal alanlar oluşturulacak. Bugün attığımız imzaların bölgemiz ve Alanya’mız adına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

banner109
banner110
banner111
banner112
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.