banner113

YAZ KUR’AN KURSLARI DEVAM EDİYOR

banner106

Alanya Müftülüğüne bağlı cami ve Kur’an kurslarında 27 Haziran Pazartesi günü itibariyle başlayan Yaz Kur'an Kursları devam ediyor.

YAZ KUR’AN KURSLARI DEVAM EDİYOR
21 Temmuz 2022 Perşembe 13:10

banner108
banner238

Her sene okulların tatil olduğu dönemde milyonlarca çocuk ve gencin Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere İslam'ın temel inanç esaslarını, ibadetleri ve Hz. Peygamber'in hayatını öğrendiği "Yaz Kur'an Kursları" dokuz günlük kurban bayramı tatilinin ardından kaldığı yerden devam ediyor.

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İLHAN bu kapsamda Çelikler Süleymaniye Camii, Bostancılar Camii, Yeşilöz Camii ve Uğrak Mh. Suçatı Camii’nde düzenlenen Yaz Kur’an Kursunu ziyaret ederek eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi.
Öğrencilere dini konularda sorular sorup, Kur’an-ı Kerim okutturan ve öğrencilerle sohbet eden Müftü İlhan, öğrencilere bir dizi tavsiye ve nasihatta bulunarak zihin açıklığı ve başarılar diledi.

Müftü İlhan ayrıca; Din Görevlilerinden öğrencilerin genel durumları, kursa katılan öğrenci sayısı, uygulanan eğitim ve öğretim yöntemleri hakkında detaylı bilgiler aldı.
Yaz Kur’an Kursları’nın gayet verimli geçtiğini belirten Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan şunları kaydetti; “Yaz Kur’an Kurslarımıza katılım gayet memnun edici. Yaz Kur'an Kurslarına gelen çocuklarımıza Kur'an-ı Kerim başta olmak üzere İslam'ın temel inanç esasları, ibadetleri ve Hz. Peygamber'in hayatı öğretiliyor. Bunun yanında milli ve manevi değerlerimizi kavratmak için de elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 

Ziyaretlerimiz esnasında çocuklarımızla bir araya gelerek kurslarda neler öğrendiklerini soruyoruz. Onlarla tanışma fırsatımız oluyor. Ben kurslarımızda gayretle, özveriyle görev yapan öğreticilerimize bir kere daha teşekkür ediyorum. Zaman zaman kurslarımızı ziyaret etmeye devam edeceğiz. Kurslarımıza katılamayan yavrularımızı da tatil havasında geçen bu güzel ortama tekrar davet ediyorum. Kursun başını kaçırdım diye düşünmesinler. Gelsinler kapılarımız her zaman açık. Yaz Kur'an Kurslarımız 26 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecek."dedi.

banner109
banner110
banner111
banner239
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.