Kapanış programına, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik’i temsilen Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref Sarı, İlçe Gençlik Spor Müdürü Emre Kıldırgıcı, Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, okul müdürleri, öğretmenler, tiyatro kulübü başkanları ve öğrenciler ile aileleri katıldı. Fuaye alanında klasik müzik dinletisiyle davetliler karşılanırken, Belediye tiyatro oyunlarında kullanılan kostüm ve dekorlar sergilendi.

Hüseyin Çinal: “Kentimiz Sanatla Bütünleşti”

Festivalde sahne alan öğrencilerin dans gösterisiyle başlayan programın sunuculuğunu, yıllar önce bu festivale katılarak tiyatro sanatına adım atan ve şimdi Alanya Belediye Tiyatrosu’nda görev yapan Emre Şen üstlendi. Açılış konuşmasını yapan Belediye Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, festivale katılımın her geçen yıl arttığını belirterek, “İlk başladığımızda iki ya da üç okul katılıyordu. Bu yıl ise 10 okulumuz, gençlik merkezimiz, Basamak Sahne Tiyatro Kulübü ve öğretmenlerimizin sergilediği oyunlarla tam 13 oyunu izlediğimiz harika bir festival oldu. Yaptığımız işin ne kadar önemli olduğunu, sanatla kentin bütün kılcal damarlarına girmemiz gerektiğini ve bunun da en iyi yolunun gençler ile çocuklar olduğunu biliyoruz. Herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yusuf Yılmaz’dan Tiyatro Bölümü Müjdesi

Programda konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yılmaz, festival boyunca sahnelenen oyunların performanslarından etkilendiğini ifade ederek, “Tiyatronun girişinde müziklerle karşılandık ve çok güzel bir sergi vardı. Bu gecenin güzel olacağı girişten belliydi. Bizler 10 okulumuzla festivale katıldık, seneye daha da arttıracağız. Güzel Sanatlar Lisemizin bünyesinde müzik bölümümüz var, resim bölümümüz de var. Neden bir tiyatro bölümümüz yok diye düşündüm. İnşallah buradan çıktıktan sonra onun girişimlerini yapacağız. Çünkü öğrencilerimiz gerçekten çok yetenekli ve biz bu bölümün okulunu yapmalıyız” diye konuştu.

Murat Levent Koçak: “Bu Günleriniz Geleceğinizin Işığı Olsun”

Başkan Özçelik, bu görüntüler üzerine konuştu: “Yemediğimi Yedirmem, İçmediğimi İçirmem” Başkan Özçelik, bu görüntüler üzerine konuştu: “Yemediğimi Yedirmem, İçmediğimi İçirmem”

Belediye Başkan Yardımcısı Murat Levent Koçak, Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik adına konuşarak, “Tiyatro, 2 bin 600 yıllık bir sanat. Lisede olduğum zamanlar kentimizin nüfusu 22 bin 500’dü. Alanya’da tiyatronun tarihi okul müsamereleriyle başlar. O günleri yaşamış biri olarak bugün burada sizlerle birlikte olmaktan ve bu atmosferi solumaktan büyük mutluluk duyuyorum. Belediye Tiyatrosu’nun kurucusu arkadaşlarımız da burada. Onlara çok teşekkür ediyorum. Sanat bir gözdür, farklı gösterir; sanat bir kulaktır, farklı dinlettirir; sanat bir beyindir, farklı düşündürür. Bu günleriniz önünüzdeki günlerinizin ışığı olsun. Bu çok önemli bir organizasyon. Alanya bir festivaller şehri ama en büyük zevkle yaptığımız organizasyonlar, çocuklar ve gençlerle yaptıklarımızdır” dedi.

Ödüller ve Kapanış Konseri

Protokol konuşmalarının ardından İlçe Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Eşref Sarı'ya, Basamak Sahne Tiyatro Kulübü Kurucusu Vedat Akbulut'a ve okul müdürlerine teşekkür plaketi takdim edildi. Festival, Festival Ofcorse Band grubunun coşkulu konseriyle sona erdi.

Alanya Belediyesi’nin sanatı ve gençleri desteklemek adına düzenlediği bu önemli festival, her yıl daha da büyüyerek, kentte sanatı ve tiyatroyu seven bir nesil yetişmesine katkıda bulunmaya devam ediyor.

Whatsapp Image 2024 06 01 At 13.35.19 (1)Whatsapp Image 2024 06 01 At 13.35.20Whatsapp Image 2024 06 01 At 13.35.21Whatsapp Image 2024 06 01 At 13.35.21 (1)

Muhabir: MUHİTTİN ALP