Başkan Özçelik, “Şu anda orada bir tadilat yapılması gerekiyor, demir aksamlı kısımlarda sıkıntı yok, bir boya ile yapılabilir ama diğer kısımlara tadilat gerekiyor. Biz iştiraklarla ilgili kısmı daha yeni yeni tamamlıyoruz. Şu dakika için orası için bir şey düşünülüp karar verilmiş değil ama bundan sonraki ihalede de bir talipli çıkmaz ise sezon da yarılanmış olacak, dolayısıyla bu yıl da bir şey yapılamayacak ama gelecek yıl için düşünebiliriz,” dedi.

Özçelik, Büyükşehir Belediyesi döneminde plajın açılışında hızlı bir çalışma olduğunu ancak sonrasında talebin düştüğünü belirtti. “Oraya Büyükşehir’le bir otobüs ya da ulaşım desteği yapılsa bile belediye tarafından verimli çalıştırabileceğini düşünmüyorum. Ama şuna da katılıyorum ki belediyeler para kazanma yeri değil, halka hizmet etme makamıdır. Gelecek yıl için düşünebiliriz ama bu yıl için maalesef mümkün değil,” diye konuştu.

Alanya’da Alkollü Sürücü Dehşet Saçtı: İki Yaralı Alanya’da Alkollü Sürücü Dehşet Saçtı: İki Yaralı

Başkan Özçelik, belediyenin mali durumuyla ilgili de önemli bilgiler paylaştı. “Bundan önceki meclis toplantılarında da söylemiştim. Biz buraya belediyenin bilançosunu astık ama seçimden sonra gelecek faturalar var demiştim. 400 milyon Lira’yı bulacak demiştik ve şu ana kadar hakkedişleri yapılmış gelen faturalar 350 milyon civarında. Biliyorsunuz ödeme yapılamayınca müteahhitler öteliyorlar ve daha geleceğini düşündüğümüz faturalar var. Bu yüzden seneye düşünebiliriz ama bu yıl hem zaman yok hem para yok. Benim yönetim anlayışımı biliyorsunuz, ben sizleri muhalefet olarak görmüyorum. Ben bu meclisi Alanya’yı yönetecek kişiler olarak görüyorum,” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamalar, Aysultan Kadınlar Plajı'nın geleceği ve belediyenin mali yapısı hakkında önemli bilgiler sundu.

Editör: Hüseyin Kalaycı