Alanya'da Sıcaklık Rekoru: Yetkililerden Uyarılar Alanya'da Sıcaklık Rekoru: Yetkililerden Uyarılar

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi R. K.'nın vefatı, üniversite camiasını derinden sarsmış ve büyük bir üzüntüye boğmuştur. Üniversite tarafından yapılan açıklamada, R. K.'nın 4. sınıf öğrencisi olarak eğitimine devam ederken, son stajını başarılı bir şekilde tamamladığı ve 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 17.00 civarında okuldan sorunsuz ve mutlu bir şekilde ayrıldığı belirtildi. Ancak, aynı gecenin ilerleyen saatlerinde acı haberin alındığı ifade edildi.

Adli Soruşturmalar Devam Ediyor

Bu üzücü olaya ilişkin gerekli incelemeler ve soruşturmalar, adli makamlar tarafından titizlikle sürdürülmektedir. Üniversite, olayın ilk anından itibaren konuyu tüm hassasiyetiyle takip ettiğini ve öğrencinin kederli ailesinin acısını paylaşmak için her türlü desteği sunmaya devam ettiğini bildirdi.

Başsağlığı ve Destek Mesajı

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi tarafından yapılan açıklamada, "Üniversitemiz, öğrencimizin kederli ailesinin acısını paylaşmak için her türlü desteği sunmaya ve gereken tüm çabayı göstermeye devam etmektedir. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi olarak başta merhume öğrencimizin ailesi olmak üzere tüm yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz" denildi.

R. K.'nın vefatı, üniversite camiasında derin bir hüzün yaratırken, öğrencinin anısına düzenlenecek etkinlikler ve anma törenleri için hazırlıkların başladığı belirtildi. Öğrencinin arkadaşları ve öğretmenleri, R. K.'nın sevgi dolu kişiliğini ve başarılarla dolu öğrencilik hayatını hatırlatarak, onu her zaman güzel anılarla yad edeceklerini ifade ettiler.

Editör: Hüseyin Kalaycı