Belediye Başkanı Osman Tarık Özçelik, yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde bir kurban bayramı geçirmesi için Alanya Belediyesi olarak tüm kadrolarımızla 7/24 mesaide olacağız” dedi.

Alanya'da Hijyen Kurallarını İhlal Edenlere Ağır Cezalar! Alanya'da Hijyen Kurallarını İhlal Edenlere Ağır Cezalar!

Belediye Meclis Salonu’nda Başkan Osman Tarık Özçelik başkanlığında gerçekleştirilen istişare toplantısında, yaklaşan bayram öncesi yapılacak çalışmalar detaylı olarak ele alındı. Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Levent Koçak ve Ali Yenialp ile Başkan Danışmanları Sadık Dizdaroğlu ve Nazmi Zavlak katıldı. Ayrıca, belediyenin çeşitli birim amirleri ve müdürleri de toplantıda hazır bulundu.

Kurban Bayramı’nda Her Detay Düşünüldü

Toplantıda, Kurban Bayramı süresince vatandaşlara sunulacak hizmetler detaylı olarak planlandı. Başkan Özçelik, kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetlerin eksiksiz sunulacağını belirtti. “Sertifika sahibi uzman kasaplarımız gün boyunca vatandaşlarımıza kesim hizmeti verecekler. İslami şartlara uygun, sağlık ve hijyen koşulları da gözetilerek herkes kurban görevini icra edebilecek” dedi.

Manset Alanya 27

Vatandaş Memnuniyeti Öncelikli

Başkan Özçelik, bayram boyunca vatandaşların memnuniyetinin öncelikli olacağını vurgulayarak, “Vatandaşımızın memnuniyetini ön planda tutarak kent genelinde tüm ekiplerimizle görev başında olacağız” şeklinde konuştu. Özçelik, belediye ekiplerinin 7/24 mesaide olacağını ve herhangi bir aksaklık yaşanmaması için titizlikle çalışacaklarını ifade etti.

Toplu Bayramlaşma ve Etkinlikler

Belediye yetkilileri, bayram süresince çeşitli sosyal etkinlikler ve toplu bayramlaşma programları düzenleyeceklerini de belirttiler. Vatandaşların bayramı en iyi şekilde geçirmeleri için tüm detaylar düşünülerek planlamalar yapıldı.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK