Başkan Özçelik, “Belediyeye ait olan her şeyi; taşınır, taşınmaz, arsa, apartman, dükkan yani her şeyi bilfiil sahaya çıkıp tespit edeceğiz. Belediyede arsa görünen ama üzerinde dükkan olan, ev olan bir sürü yer var. Belediyede kayıt var ama ne durumda, nerede bilemiyoruz. Geçen mecliste okuduğumuz bir denetleme konusu vardı. Bunlarla ilgili çalışmalarımızı devam ettirdik. Şirketlerle alakası olan üçüncü gözün sözleşmesini imzaladık ve şirketlerimizde denetleme başlayacak,” dedi.

Alanya Üniversitesi Yeni Mütevelli Heyet Başkanı Erzurumlu Halis Ali Çakmak Oldu. Çavuşoğlu'nun eşi de heyette! Alanya Üniversitesi Yeni Mütevelli Heyet Başkanı Erzurumlu Halis Ali Çakmak Oldu. Çavuşoğlu'nun eşi de heyette!

Başkan Özçelik, ayrıca Sayıştay’dan da denetleme talep ettiklerini belirterek, “Tarihini bilmiyorum ama önümüzdeki haftadan itibaren karşılık bulur. Denetleme ekibi oradan gelecek, bunlarla ilgili de bilgi vermek istedim,” ifadelerini kullandı.

Belediyenin tüm mal varlığının doğru ve eksiksiz şekilde kaydedilmesi ve denetlenmesi amacıyla atılan bu adımların, şeffaflık ve hesap verebilirlik açısından büyük önem taşıdığı vurgulandı.


 

Editör: Hüseyin Kalaycı