Alanya Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi’ne kayıtlı her engel grubundan 200 vatandaş ve aileleri için bir yat gezisi programı düzenlendi. Geziye Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel, Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hüseyin Doğan ile Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi uzmanları katıldı ve engelli bireylerle birlikte vakit geçirdi.

Müziğin eğlencenin doyasıya yaşandığı gezide Alpler 1 teknesi Alanya'nın güzelliklerini engelli bireylere tanıttı. Korsanlar, aşıklar mağarası, kale, tersane ve denizin eşsiz güzelliğinde akşam yemeği yiyen katılımcılar keyifli dakikalar yaşadılar.

YÜKSEL; “ENGELSİZ KENT ALANYA VİZYONUMUZLA DAHA İLERİYE GİTMEKTEYİZ”

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Nazmi Yüksel geziyi değerlendirerek, “Engelli bireylere ve ailelerine yönelik çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir. Kurum olarak Alanya'nın her birey için huzur sağlık ve güvenlik noktasında en iyi seviyeye çıkması adına projeler üretiyoruz. Engelsiz Kent Alanya vizyonumuzla her geçen gün daha da ileriye gitmekteyiz. Bugün engelli kardeşlerimizin ve ailelerin yüzünde gördüğümüz mutluluk bizim için çok değerli. Onlara katkı sunmaya ve topluma kazandırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Engelli bireyler ve aileleri başta Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel olmak üzere bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ettiler.