Toslak Mahallesi Kabaklık Mevkii ve Çaltı Eşiği Mevkii’nde kurulacak olan yeni GES projeleri, toplamda 30 bin 400 metrekare alan üzerinde hayata geçirilecek. Bağlantı anlaşmaları tamamlanan projelerde enerji nakil hattı çalışmaları sona erdi. Tesiste toplam 4192 adet panel ve 100 kilovatlık 20 adet inverter kullanıldı. Alanya Belediyesi Öztüketim-2 GES projesi DC 2305.6 kW ve AC 2000 kW olarak açıklandı. Kısmi kabul işlemleri 10 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Whatsapp Image 2024 07 09 At 17.18.01

Başkan Özçelik, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, "Belediyemizin daha önce projelendirdiği Öztüketim-2 GES’in panel ve alan kontrollerini yaptık. Bu hafta içerisinde nakil hatlarının kabulü yapılacak ve tesis belediyemize ekonomik katkı sağlamaya başlayacak. Her iki tesisi ve gelecekteki üçüncü projeyi yerinde gördük. Bu tesisin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.

Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonuna 7 gözaltı! Gazipaşa Tapu Müdürlüğü'nde rüşvet operasyonuna 7 gözaltı!

Başkan Özçelik’e incelemelerde Başkan Yardımcıları Hasan Servet Ünlü, Hasan Can Kamburoğlu, Başkan Danışmanı Sadık Dizdaroğlu, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Çapa ve teknik ekip eşlik etti.

Muhabir: Şeymanur İrem DURAK