Rektör Prof. Dr. Mesut Güner, Okul Müdürlerine Rehberliğin Önemini Anlattı Rektör Prof. Dr. Mesut Güner, Okul Müdürlerine Rehberliğin Önemini Anlattı

Bu yıl ilk kez uygulanacak olan bir yenilikle, meslek liselerine kayıt yaptıracak kız öğrencilere belediyenin iştiraklerinde staj yapma imkanı sağlanacak. Kırsal bölgelerde yaşayan ve ulaşım sıkıntısı çeken kız öğrencilerin barınma sorununu çözmek amacıyla yapılan yurt, 120 kişilik kapasitesiyle yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanıyor.

Tüm İhtiyaçlar Karşılanacak

Merkeze uzak mahallelerdeki ortaöğretim düzeyindeki kız öğrencilere sadece barınma değil, güvenlik, sağlık, ulaşım ve yemek gibi birçok alanda hizmet veren yurt, öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn edildi. Etüt ve ders çalışma odaları, 24 saat sıcak su, ısınma, yemek, bilgisayar odası, spor salonları, güvenlik, ücretsiz okul servisi gibi olanaklar sunuluyor. Ayrıca odyolog, psikolog, diyetisyen ve fizyoterapist gibi uzman hizmetleri de öğrencilerin kullanımına sunulacak.

Yurt, engelli öğrenciler için özel tasarlanmış odalar da içeriyor. Öğrenciler ve veliler, 0 (551) 008 78 76 numaralı hattı arayarak gerekli bilgileri alabilir veya Belediye Özel Oba Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu’na müracaat ederek kayıtlarını yaptırabilirler.

Staj İmkanı

Bu yıl meslek liselerine kayıt yaptıracak kız öğrencilere yönelik yeni uygulamayla, öğrenciler belediyenin iştiraklerinde staj yapma fırsatı bulacaklar. Bu uygulama, meslek eğitimi alan öğrencilerin teorik bilgilerini pratiğe dökme fırsatı bulmalarını sağlayacak ve kariyer planlamalarına katkıda bulunacak.

Alanya Belediyesi, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak ve öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için çalışmalarına devam ediyor.

Editör: Hüseyin Kalaycı