. Başkan Özçelik, tüm bölümlerden gelen malzeme taleplerini karşılamak ve envanter kontrolünü sağlamak amacıyla Taşınır Mal Komisyonu oluşturduklarını belirtti.

Mary Hotels'in Gurur Gecesi: Sirius Deluxe Hotel'e Ödül Yağmuru Mary Hotels'in Gurur Gecesi: Sirius Deluxe Hotel'e Ödül Yağmuru

Başkan Özçelik, “Bütün bölümlerimizden mal, malzeme talebi geliyor. Taşınır Mal Komisyonu oluşturduk ve bütün bölümlerin depolarının sayımına geçtik. Bize bir birimden 12 bin parça talep geldi. Depoyu saydık ve sayım sonunda depomuzda 6 bin tane olduğunu gördük. Bir depo yönetimimiz, bir sistem yönetimimiz yok. Bununla ilgili çalışmaya başladık. Biliyorsunuz bununla ilgili İştirakler Müdürlüğü kuruyoruz ve bütün bunlar o müdürlüğün altında olacak. Bunun belediyemize ekonomik katkısı olacak. Katma Değer Vergisi’ni şu anda maliye ya da muhasebe yapanlar bilirler. Belediyeye aldığınız hiçbir faturanın KDV’si için mahsuplaşamıyoruz ve her ay milyonlarca lira belediyemiz maliyeye borçlanıyor. Buradan ciddi bir tasarruf etmeyi ve aylık 4-5 milyon Lira KDV’den oluşacak borçtan kurtulmayı planlıyoruz,” dedi.

Başkan Özçelik ayrıca, belediye envanterinde kayıtlı olmayan çok sayıda klima olduğunu da dile getirdi. “Bu birimi kurduğumuzda biz bu birime 1200 adet klimayı da kaydedeceğiz. Şu an belediyedeki 1200 klimanın 329 tanesi envanterlerde kayıtlı, 800 civarındaki kısım envanterimizde görünmüyor. Nasıl geldiğinin, gittiğinin bir önemi yok, bir şekilde almışız ama kayıt yapılmamış. Var olduğundan bile haberimiz yok. Bir yerden klima talebi geldiğinde ve elimizde var mı diye baktığımızda bir odada iki klima bulduk,” ifadelerini kullandı.

Klima sayımları sırasında, belediyeye ait iki yerde klima ısı pompalarının çalındığını tespit ettiklerini belirten Başkan Özçelik, bu durumu savcılığa bildirdiklerini ve yapılan çalışmalar sonucunda ilgili şahsın tutuklandığını açıkladı. Özçelik, “Bu tip çalışmalarımız devam edecek,” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Editör: Hüseyin Kalaycı